Cel 9. AFIm podwoiła wysiłki w zakresie badań i szkoleń na rzecz jakości powietrza w budynkach

Cel 9. AFIm podwoiła wysiłki w zakresie badań i szkoleń na rzecz jakości powietrza w budynkach

Zdrowe powietrze, zdrowa planeta To hasło wybrane przez ONZ na Światowy Dzień Czystego Powietrza Kto chce podkreślić skutki zdrowotne zanieczyszczenia powietrza.

Chociaż ryzyko zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz jest dobrze udokumentowane, Czynniki ryzyka i niska jakość powietrza w pomieszczeniach są czasami pomijane Gdzie w wyniku epidemii inwestujemy dużo czasu.

Według danych z Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA), poziomy zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach są zwykle 2 do 5 razy wyższe niż na zewnątrz Dlatego jakość wentylacji jest istotnym elementem priorytetów budowlanych i remontowych.

Z Iberyjskiego Stowarzyszenia Producentów Hydroizolacji (AIFIm) chcieli dołączyćObchody Światowego Dnia Czystego Powietrza i dzielenie się inicjatywą na rzecz promocji i rozpowszechniania wśród profesjonalistów z branży Konstruktywnym rozwiązaniem jest poprawa warunków powietrza w pomieszczeniach, aw szczególności złagodzenie skutków niebezpiecznego gazowego radonu.
“Obecność radonu w niektórych budynkach i jego wpływ na zdrowie zainspirowały tę inicjatywę. Chodzi o dzielenie się rozwiązaniami i praktycznymi przykładami, które pomagają oczyszczać powietrze w pomieszczeniach” – wyjaśnia. Blanca Gutierrez, Dyrektor Generalny AIFIM.
problemów zdrowia publicznego

Gaz radonowy, niewyczuwalny bez specjalnego sprzętu pomiarowegoJest bezwonny i bezbarwny i występuje naturalnie w ziemi na niektórych obszarach o wysokim stężeniu granitu Który przenika do przestrzeni wewnętrznych i powoduje wiele promieniowania, które otrzymujemy w naszym życiu.

Światowa Organizacja Zdrowia Wskazuje, że jest to druga po tytoniu przyczyna raka płuc badanie Niedawny raport Hiszpańskiego Towarzystwa Pulmonologii i Chirurgii Klatki Piersiowej powoduje ponad 2000 zgonów rocznie w Hiszpanii.

Ponieważ światowe władze nadal opracowują środki mające na celu wykrycie i złagodzenie problemu – po raz pierwszy dostrzeżono go w przeszłości Techniczny kodeks budowlany z sezonem konkretny Udostępnij AIFim, w pierwsza karta W ramach serii jeden z jej partnerów doświadczył prac związanych z ograniczaniem emisji gazów w domu jednorodzinnym w Sierra de Madrid, obszarze o wysokim narażeniu na radon.

Związek wyjaśnia w tym dokumencie technicznym Problem został rozwiązany, a rozwiązanie wdrożone Ze szczegółami projektu, diagnozy i wdrożenia, które można wykorzystać w przyszłych procedurach.

“Chodzi o dzielenie się doświadczeniami, aby spróbować ułatwić pracę nad konkretnymi procedurami, na temat których nie ma zbyt wiele literatury. Przygotujemy zestaw dokumentów roboczych na temat firm, które stanowią dziwne wyzwania, takie jak te” – wyjaśnia . Blanca Gutierrez.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *