Chile domaga się zakończenia eskalacji konfliktu w Strefie Gazy – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Notatka Ministerstwa Spraw Zagranicznych opublikowana na Twitterze stwierdza, że ​​„konsekwentna polityka Chile polega na tym, że negocjowane rozwiązanie konfliktu musi odbywać się zgodnie z prawem międzynarodowym i rezolucjami ONZ”.

Powiedział, że opiera się to na „dwóch niezależnych państwach, które uznają prawo obu narodów do harmonijnego życia w bezpiecznych i uznanych granicach”.

„Rząd chilijski wyraża głębokie zaniepokojenie eskalacją przemocy w Jerozolimie, która teraz rozprzestrzeniła się na inne miasta, oraz niewinnymi ofiarami, które nastąpiły po tym wydarzeniu” – czytamy w oświadczeniu.

Wskazał, że „każde działanie, którego bezkrytycznym celem jest ludność cywilna, jest nieuzasadnione i poważnie narusza prawo humanitarne oraz zasługuje na całkowite odrzucenie przez społeczność międzynarodową”.

Wiele krajów potępiło niedawne izraelskie ataki wojskowe na Palestyńczyków w meczecie Al-Aksa we wschodniej Jerozolimie, które odbyło się w ostatni weekend podczas Ramadanu.

Media podały, że konfrontacje rozpoczęły się od piątku, które trwały do ​​niedzieli, i pozostawiły ponad 200 rannych, w tym kilku nieletnich.

Społeczność międzynarodowa potępiła również naloty przeprowadzone przez Izrael na okupowaną Strefę Gazy, w wyniku których w ostatnich godzinach zginęło ponad 25 osób, w tym dziewięcioro dzieci.

oda / RC

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *