Chińskie miasta testują krótką kwarantannę dla międzynarodowych podróżnych

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

PEKIN, 13 czerwca (Prensa Latina) Chińskie miasta Pekin, Nanjing i Wuhan doświadczają krótszego okresu centralnej kwarantanny i kwarantanny domowej dla podróżnych wracających do domu lotami międzynarodowymi, podała dziś lokalna prasa.

Według Global Times, miasta skróciły izolację w wyznaczonych ośrodkach i domach do siedmiu dni, ale nadal przeprowadzały różne testy PCR i antygenu podczas dwóch faz monitorowania.

Nawet Makau docenia ten przykład, ale na razie skróciło tylko okresy kwarantanny dla odwiedzających z Chin kontynentalnych do 14 i 10 dni.

W ostatnich tygodniach Chiny podjęły kroki, aby uelastycznić mechanizm ochrony zdrowia i przynosić korzyści międzynarodowemu ruchowi pasażerskiemu, mimo że granice pozostają zamknięte.

W niektórych krajach ich ambasady zniosły obowiązek składania oficjalnego zaproszenia dla obcokrajowców, którzy posiadają pozwolenie na pobyt i muszą przyjechać tutaj w celu pracy i wsparcia biznesu i rodziny.

Jednak takie osoby muszą być zaszczepione którąkolwiek z substancji zatwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia, czyli Pfizer-BioNTech, Oxford/AstraZeneca, Moderna, Johnson and Johnson, Sinopharm, CoronaVac. Te dwa ostatnie są lokalne.

Niektóre ambasady ograniczyły również liczbę testów reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) i antygenów, które należy przedłożyć przed lotami do Chin, a wiele krajowych linii lotniczych przygotowuje się do obsługi większej liczby międzynarodowych tras pasażerskich.

Ogólnie rzecz biorąc, azjatycki gigant zgromadził co najmniej 18 787 zgonów i trzy miliony 450 tysięcy 756 potwierdzonych przypadków Covid-19 na kontynencie, Hongkongu, Makau i Tajwanie od wybuchu choroby i koronawirusa, który ją wywołuje w grudniu 2019 roku.

Od marca zeszłego roku doświadczyła silnej epidemii, a w ciągu ostatnich kilku godzin wzrost liczby pacjentów w Pekinie, Szanghaju i Mongolii Wewnętrznej doprowadził do masowych badań przesiewowych populacji przez kilka kolejnych dni, zamknięcia w wielu społecznościach i zamknięcia miejsc publicznych.

Ji / Jemen

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.