Colorado bez osiągnięcia porozumienia w sprawie zastąpienia Sanguinettiego w Urugwaju

Colorado bez osiągnięcia porozumienia w sprawie zastąpienia Sanguinettiego w Urugwaju

W grudniu ubiegłego roku doświadczony polityk poparł kandydaturę na prezydenta obecnego ministra turystyki Tabare Vieiry i zapowiedział, że 1 marca nie obejmie on stanowiska sekretarza generalnego tradycyjnego urugwajskiego ugrupowania politycznego.

W roku wyborczym mieszkańcy Kolorado są podzieleni pomiędzy kilku kandydatów na prezydenta w wyborach uzgodnionych w październiku.

Wcześniej w czerwcu partie polityczne zadecydują, kto będzie nosił ich sztandar w wyborach wewnętrznych, które pogłębią różnice między Koloradańczykami, zwłaszcza między tzw. frakcjami Ciudadanos i Battlestas.

Jak dotąd o urząd prezydenta ubiega się sześciu polityków z Kolorado, co czyni RNC partią najdłużej notowaną wśród partii posiadających reprezentację parlamentarną biorących udział w kampanii.

Zgodnie ze statutem Partii Komunistycznej osobą, która zastąpi Sanguinettiego, musi być jeden z piętnastu członków krajowego komitetu wykonawczego partii.

Jednak na poziomie wewnętrznym nadal nie można dojść do porozumienia w sprawie wyboru alternatywy, a wielu przywódców chce, aby były prezydent pozostał na stanowisku.

Zdaniem posła z Ciudadanos, Obi Pasque, „nielogiczne” jest, aby Sanguinetti opuścił Sekretariat przed czerwcowymi wyborami wewnętrznymi, co podziela senator Adrian Peña, generalny koordynator tego ruchu czerwonych i członek CEN.

„Nikt nie zmieni rzeczywistości partyjnej w trzy miesiące, kiedy też jesteśmy w środku kampanii wyborczej. Nikt nie będzie mógł mieć biznesplanu ani planu działania, ponieważ wie, że ktoś inny wkrótce przejmie jego obowiązki.

Według gazety La Diaria Peña wierzy, że w każdym momencie wyborczym potrzebny jest ktoś, kto zachowa „równowagę” i że Sanguinetti posiada tę cechę.

Jednak obecny Sekretarz Generalny upiera się, że nadszedł czas na przekazanie pałeczki.

m/pierwszy

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *