Cristina Fernandez wzywa do walki z mafią i państwem równoległym w Argentynie – Escambray

Wiceprezydent Argentyny podkreślił, że istnieje dyskurs etykietowania i bezkarności tych, którzy nie są peronistami

Cristina Fernandez zdecydowała się zrezygnować lub zostać wykluczona z życia politycznego. (fot. PL)

Wiceprezydent Argentyny Cristina Fernandez wezwała we wtorek, aby uniknąć sytuacji, w której po prawie 40 latach odrodzenia w tym kraju demokracja jest rządzona przez państwo równoległe i kierowana przez mafię.

Podczas inauguracji Centrum Sportowego Diego Armando Maradona przy Via Correna w Buenos Aires wiceprezydent wezwał do mobilizacji na 24 marca 2023 r., Narodowym Dniem Pamięci o Prawdzie i Sprawiedliwości.

Potępił również naruszenia popełnione przez „stronę sądową” i stwierdził, że Sąd Najwyższy ignoruje prawo.

Przewodniczący Senatu zakwestionował również niedawną decyzję Sądu Najwyższego o wydaniu środka zapobiegawczego, aby rząd wypłacił podwyżkę wspólnych funduszy autonomicznemu miastu Buenos Aires, najbogatszemu miastu Argentyny.

Żyjemy w niezwykłym momencie. To tak, jakby rządy prawa zniknęły. Zapowiedział, że przekażą pieniądze na kampanię wyborczą szefa stołecznego rządu (Horacio Rodrigueza), który z pewnością byłby kandydatem opozycji.

Istnieje dyskurs etykiety i bezkarności dla tych, którzy nie są peronistami. Kraj taki jak ten nie jest zrównoważony i konieczny będzie wysiłek wszystkich. Dodał, że potrzebne jest nam orzeczenie sądowe, aby wprowadzić w życie prawo i zapewnić wszystkim obywatelom równość wobec prawa.

Podobnie uważał za konieczne zgromadzenie całego narodu 24 marca pod sztandarem Argentyny i demokracji bez mafii.

Podkreślił, że to, co dzieje się dzisiaj, nie jest fair wobec tych, którzy ponieśli konsekwencje dyktatury (1976-1983) czy milionów, które nadal stawiają na demokrację.

Wiceprezydent Argentyny potępił próby wprowadzenia zakazu

We wtorek wiceprezydent Argentyny Cristina Fernandez ogłosiła swoją rezygnację lub wykluczenie z życia politycznego i potępiła działania zmierzające do zakazania peronizmu.

6 tego miesiąca Federalny Sąd Oralny 2 skazał wiceprezesa na 6 lat więzienia i trwałe pozbawienie funkcji publicznych za rzekome oszukańcze zarządzanie kosztem administracji publicznej.

Po zapoznaniu się z wyrokiem była głowa państwa wskazała na istnienie państwa równoległego, mafii i partii sądowniczej, które pozwały ją za przestępstwa, których nie popełniła i wykluczyły jej kandydowanie w wyborach w 2023 roku.

Jedyną rezygnacją z peronizmu była rezygnacja Evy Peron (1919-1952). Tutaj również nie ma samowykluczenia, a raczej zakaz. Ta strategia nie jest nowa. Ten dzień wskazywał, że pierwszą rzeczą, jaką zrobili, był eksperyment z niemal inwazyjną precyzją i chronologią.

Postanowili posadzić mnie na trybunie oskarżonych 21 maja 2019 r., 15 dni przed terminem zgromadzenia frontów wyborczych, w których odbędzie się spór o prezydenturę narodu. Dodał, że zlikwidowałem ten manewr, ogłaszając sojusz z Alberto Fernandezem.

Ponadto dał do zrozumienia, że ​​proces przeciwko niemu został przedłużony do nadejścia kolejnej zmiany wyborczej i 9 marca 2023 roku zapoznają się z uzasadnieniem jego wyroku.

Tego dnia, ale w 1956 r., w Dzienniku Urzędowym opublikowano Dekret 4161, który zakazał wypowiadania słów Perón (Juan Domingo, 1895-1974) i Evita oraz śpiewania naszego marsza, jak wspominał.

Podkreślił również, że zakaz ma na celu zdyscyplinowanie argentyńskiego przywództwa politycznego i zapewnienie, że nikt nie odważy się ponownie podjąć działań na rzecz obywateli.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *