Czy ukarzą pracodawców z Florydy, którzy mają na liście płac nielegalnych pracowników?

Czy ukarzą pracodawców z Florydy, którzy mają na liście płac nielegalnych pracowników?

Nowe prawo imigracyjne Florydy, które wejdzie w życie 1 lipca, wywołało szereg pytań dotyczących pracodawców, którzy obecnie zatrudniają nielegalnych pracowników.

Ustawodawstwo stanowi, że firmy zatrudniające więcej niż 25 pracowników muszą weryfikować kwalifikowalność nowych pracowników za pomocą elektronicznego systemu weryfikacji. Pojawiają się jednak wątpliwości, co stanie się z niezarejestrowanymi pracownikami, którzy zostali już zatrudnieni.

Co jest wymagane do weryfikacji przez elektroniczny system weryfikacji?

Zgodnie z nową ustawą weryfikacja poprzez elektroniczny system weryfikacji dotyczy tylko nowych pracowników. Jednak pracodawcom zabrania się również zatrzymywania nieupoważnionych cudzoziemców na swoich stanowiskach pracy po upewnieniu się, że nie posiadają oni dokumentów.

Art. 6 ustawy wyraźnie mówi, że „pracodawca w ciągu 3 dni roboczych od pierwszego dnia zatrudnienia weryfikuje możliwość zatrudnienia każdego nowego pracownika”.

Wyjątki dla pracodawców zatrudniających mniej niż dwudziestu pięciu pracowników

José Guerrero, adwokat specjalizujący się w kwestiach imigracyjnych, wyjaśnia: „Pracodawcy zatrudniający mniej niż dwudziestu pięciu pracowników nie muszą korzystać z elektronicznego systemu weryfikacji, ale muszą wypełnić formularz I-9. Jeśli pracodawca zastosuje się do tego wymagań, nie powinno mieć żadnych problemów.” „.

Co ważne, ustawa nie wymaga weryfikacji w systemie E-Verify dla pracowników zatrudnionych przed 1 lipca 2023 r. Karze jednak pracodawców, którzy wiedzą, że mają pracowników nieudokumentowanych i decydują się zatrzymać ich na swoich stanowiskach.

Transfer nielegalnych imigrantów: co mówi prawo?

„Być może osoby, które nie mają organizacji prawnej ani dokumentacji prawnej, będą musiały przejść przez ten proces”, wyjaśnia Louis Victoria, inny adwokat ds. imigracji. Nowe ustawodawstwo, uważane za jedno z najsurowszych praw przeciwko nielegalnej imigracji w kraju, wejdzie w życie 1 lipca 2023 r., wprowadzając surowe środki przeciwko nielegalnym imigrantom, w tym nakładające kary na tych, którzy przewożą migrantów o nieuregulowanym statusie imigracyjnym.

Pojawiło się jednak pewne zamieszanie co do stosowania nowego prawa i jego wpływu na przemieszczanie się nielegalnych imigrantów w kraju, niezależnie od tego, czy są to znajomi, przyjaciele czy krewni. Poniżej znajduje się wyjaśnienie, co stanowi ustawa w tym zakresie.

Czy transport nielegalnych imigrantów byłby nielegalny?

Zgodnie z sekcją 787.07 Kodeksu osoba, która „przewozi do stanu osobę, którą zna lub powinna znać, wjechała do Stanów Zjednoczonych nielegalnie z naruszeniem prawa i nie została zbadana przez rząd”. Jego bezprawny wpis „popełnia przestępstwo trzeciego stopnia.

Należy zauważyć, że ta część prawa nie rozróżnia krewnych lub nie, ale odnosi się do przeniesienia nieudokumentowanego imigranta przez granice stanu z innego stanu lub kraju.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *