Dialog na Kubie w sprawie zmian klimatycznych i dziedzictwa archeologicznego

Dialog na Kubie w sprawie zmian klimatycznych i dziedzictwa archeologicznego

Uczestnicy spotkania, mającego siedzibę w Biurze Ochrony Środowiska Miasta Matanzas, rozpoczęli sesje robocze analizą projektu Arqueo-Cuba, który promuje zdecentralizowaną współpracę w zakresie archeologii i zrównoważenia związanego ze zmianami klimatycznymi.

Członek komitetu organizacyjnego i przedstawiciel włoskiej agencji ARCS Arci-Culture-Solidali, Federico Mi, skomentował, że wspólna praca jego podmiotu z Kubą za pośrednictwem Arqueo-Cuba umożliwiła analizę dziedzictwa archeologicznego Kuby zlokalizowanego na Kubie. Przeważnie na obszarach przybrzeżnych.

Dodał, że projekt, który rozpoczął się w 2021 r. i potrwa do 2024 r., wśród swoich głównych celów uwzględnia poszukiwanie rozwiązań problemu zmian klimatycznych i ich wpływu na zachowanie dziedzictwa archeologicznego Wielkich Antyli.

Poprawa wiedzy o miejscach, doskonalenie szkolenia specjalistów związanych z archeologią i dziedzictwem kulturowym oraz promowanie skutecznego zarządzania, które ma również wpływ na turystykę kulturalną i zrównoważoną, to cele ARQ-Cuba, wyraziła May.

Przedstawiciel podkreślił, że wzajemne powiązania między trzema elementami – środowiskowym, archeologicznym i edukacyjnym – stały się głównymi zasadami przewodnimi w zarządzaniu kubańskim dziedzictwem, które zostaną ujawnione podczas prac nad Pierwszą Kubańską Konferencją w sprawie Zabytków Historycznych, która potrwa do przyszłego czwartku . Do wspomnianej włoskiej agencji.

Podczas porannej sesji wydarzenia wygłoszono prezentacje na takie tematy, jak skoordynowana strategia współpracy o wpływie naukowym, społecznym i międzysektorowym, Zatoka Hawana: od archeologii środowiskowej do zarządzania dziedzictwem, botanika i obszary archeologiczne, park Appia Antica (Rzym) i Kuba Porównanie eksperymentów i wykopalisk archeologicznych w domu Amido, Matanzas.

Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Archeologiczne Biura Historyka Hawany, stronę internetową Cuba Arqueológica, siedzibę włoskiej agencji ARCS Arci-Culture-Solidali w Hawanie oraz Biuro Gubernatora Miasta Matanzas. będzie prowadzone przez komitet naukowy złożony z ekspertów z Kuby, Hiszpanii, Argentyny, Portoryko i Stanów Zjednoczonych.

mgt/reklamy

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *