Diaz-Canel dziękuje Celac za solidarność w obliczu COVID-19 na Kubie – Escambray

Diaz-Canel dziękuje Celac za solidarność w obliczu COVID-19 na Kubie - Escambray
Przesyłka otrzymana przez Antyle łączy się z dostawami respiratorów i szczepionek do innych państw członkowskich. (Zdjęcie: BrunoRguezP)

Prezydent Kuby, Miguel Diaz-Canel, podziękował Wspólnocie Krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC) 19 lipca za gest solidarności wspierający odpowiedź na Covid-19 na wyspie.

Na swoim koncie na Twitterze prezydent wyraził wdzięczność blokowi regionalnemu za wysłanie 800 000 strzykawek z igłami, aby przyczynić się do procesu szczepień w kraju karaibskim; W szczególności Meksyk, który sprawuje tymczasową prezydencję mechanizmu integracyjnego.

Dzień wcześniej minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodriguez wyraził wdzięczność firmie Celac i podkreślił, że teraz bardziej niż kiedykolwiek ma miejsce wspólna współpraca.

Przesyłka otrzymana przez wyspę Antyle łączy dostawy respiratorów i szczepionek do innych krajów członkowskich, w ramach strategii bloku mającej na celu przeciwdziałanie skutkom stanu zagrożenia zdrowia.

Dla narodu karaibskiego, biorąc pod uwagę ograniczenia spowodowane embargiem gospodarczym, handlowym i finansowym Stanów Zjednoczonych, pomoc Celac, ruchów solidarnościowych i Kubańczyków mieszkających za granicą jest niezbędna do wzmocnienia kampanii szczepień za pomocą ich leków.

Do 16 lipca ponad 91 milionów ludzi otrzymało pełny harmonogram szczepień, zarówno w badaniach klinicznych, jak i w interwencjach zdrowotnych.

Kuba opracowała pięć leków przeciwko Covid-19, z których Abdallah uzyskał już pozwolenie na użycie w nagłych wypadkach, podczas gdy Soberana 02 zakończył trzecią fazę badania klinicznego ze skutecznością 91,2%.

Wyspa Antyle jest świadkiem trzeciego wybuchu choroby, aw niedzielę odnotowano 6272 nowe infekcje, oprócz 62 zgonów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *