Dwoje dzieci senator Marii Fernandy Caballe opuściło kraj z powodu problemów z bezpieczeństwem

Dwoje dzieci senator Marii Fernandy Caballe opuściło kraj z powodu problemów z bezpieczeństwem
Senator z Centrum Demokratycznego znajdzie się na celowniku grup przestępczych. Zdjęcie: zrzut ekranu

W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że jedna z córek senatora o Centrum Demokratyczne Maria Fernanda Kabała Wyjeżdżał z kraju w zeszły weekend z jednym ze swoich braci z powodu rzekomego zagrożenia ze strony Nowe MarketaliaZanim Uciekinierzy FARC Pod przewodnictwem pseudonimów Evan Marquesktóry podobno jest w stanie krytycznym w ośrodku zdrowia w Caracas po zasadzce, w której próbowali zakończyć jego życie.

Jak wspomniano tydzień, Biuro Prokuratora Generalnego i Policja Narodowa Poinformowali senator o rzekomym zagrożeniu dla jej życia i życia jej rodziny, więc mieli znacznie wzmocnić środki bezpieczeństwa dla jej ochrony, podczas gdy ona miała zdecydować o wysłaniu dwójki swoich dzieci za granicę, gdzie pozostać. Więc ryzyko spada.

Senator wskazał, że źródło wywiadu ujawniło jej, że niektóre komputery, które zostały przejęte vel UrielLider i wtedyi inne organizacje przestępcze, znaleziono plany, aby spróbować odebrać mu życie lub życie jego rodziny.

„Dawno temu było jakieś śledztwo, najpierw przez komputer Uriela, kiedy jego towarzysze zostali zamordowani w lesie po operacji wojskowej i policyjnej. Po drugie, na komputerze, kiedy odbierasz kilku graczy zPierwsza linia„Niektóre e-maile pojawiają się z linkami do Nueva Marquitalia, gdzie śledzone są niektóre współrzędne farmy” – potwierdził.

Wspomniane medium wspomniało o rzekomej strategii Nueva Marquetalia polegającej na zaatakowaniu najbliższego rdzenia senatora Caballe, który byłby również celem wojskowym bojowników ELN. W rzeczywistości prokurator Franciszek Barbossa Zamierzał osobiście przekazać mu informacje z komputera o pseudonimie Uriel, gdy planuje zaatakować senatora.

Magazyn twierdzi, że na niektórych komputerach zabranych młodym ludziom z tak zwanej linii frontu znaleziono e-maile z Nueva Marquetalia, gdzie wspomniano o Cabal i niektórych ziemiach w Cerrito, Valle del Cauca.

Trzeba pamiętać, że w październiku ubiegłego roku 15 metrów od rodzinnego gospodarstwa Cabal LafourieW Cali kilka butli z materiałami wybuchowymi znaleziono na dzień przed tym, jak senator miał przewodniczyć spotkaniu w trakcie kampanii prezydenckiej.

„Teraz mówią mi, że należy podjąć ekstremalne środki, ponieważ istnieją poufne informacje dotyczące niektórych moich dzieci, ale wolę nie podawać imion” – powiedział.

nie Narodowa Jednostka Ochrony Kancelaria Prokuratora Generalnego zdaje sobie sprawę z zagrożeń dla bezpieczeństwa senatora, jednego z najzagorzalszych przeciwników rządu Gustava Petra.

Maria Fernanda Cabal chce zostać pierwszą kobietą-prezydentem Kolumbii

W rozmowie z tydzieńCabal powiedziała, że ​​pomimo tego, że w 2021 roku nie została wybrana jako kandydatka swojej partii do reprezentowania jej w kolumbijskim konkursie prezydenckim, ma nadzieję być pierwszą kobietą w kraju na tym stanowisku.

„Chcę być pierwszą kobietą-prezydentem Kolumbii” – odpowiedziała senator z partii kierowanej przez Alvaro Uribe Veleza na pytanie, czy nadal aspiruje do kandydowania na prezydenta.

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.