Dwudziestu cywilów zginęło w Nigerii w wyniku zbrojnego ataku

Dwudziestu cywilów zginęło w Nigerii w wyniku zbrojnego ataku

Po potwierdzeniu incydentu rzecznik dowództwa policji stanowej Ramshan Nansal powiedział, że do aktu przemocy doszło, gdy samolot lub dron sił regularnych próbował eksterminować grupy przestępców działających na obszarach przygranicznych między Nasarawą a Benue.

Źródło podało, że śmiertelny ostrzał miał miejsce w czasie, gdy duża liczba pasterzy podróżowała do tego ostatniego państwa, aby zapłacić grzywny, a tym samym uwolnić skonfiskowane bydło znalezione na obszarach zabronionych przez prawo.

Po śmierci pasterzy gubernator stanu Nasarawa Abdullah Soli powiedział lokalnej prasie, że służby bezpieczeństwa rozpoczęły śledztwo w sprawie okoliczności wypadku w celu ustalenia sprawców tych zbrodni.

Według organizacji obywatelskich, w grudniu 2002 roku w Nasarawie miał miejsce kolejny atak, podobny do poprzedniego, w którym zginęło 64 cywilów.

Ostatnio w różnych regionach środkowej i północnej Nigerii Armia Narodowa i jej siły sprzymierzone rozpoczęły ataki na nieregularne grupy, w tym Boko Haram, których brutalne działania spowodowały śmierć setek ludzi i wysiedlenie dużej liczby ludzi.

pamięć/obf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *