Dzień Miłości i Przyjaźni: Dlaczego 14 lutego to Walentynki?

Dzień Miłości i Przyjaźni: Dlaczego 14 lutego to Walentynki?
Dzień Miłości i Przyjaźni: Dlaczego 14 lutego to Walentynki?
14 lutego obchodzony jest Dzień Miłości i Przyjaźni. Zdjęcie: Cuartoscuro

On 14 lutego, Walentynkiznany również jako dzień miłości i przyjaźni, Jest to jedna z najpopularniejszych dat, podczas której wyraża się uczucia bliskim i zwyczajowo wręcza się jej prezent, niezależnie od tego, czy są to przyjaciele, czy partnerzy.

Ale dlaczego świętujemy Walentynki?

Geneza uroczystości 14 lutego Wrócić do III wiek w Rzymie. Mówi się, że za panowania cesarza Klaudiusz II the Małżeństwo wśród młodych ludzi On był ZabronionyPonieważ cesarz uważał, że tacy są nieżonaci młodzi mężczyźni Najlepsi żołnierze.

[¿YA CONOCES EL CANAL DE WHATSAPP DE UNO TV? Da clic aquí, síguenos y obtén información útil para tu día a día]

Choć był to rozkaz cesarza, Walenty, ówczesny kapłanPostanowił nie być jej posłuszny i zaczął to robić Potajemnie świętujemy ślub młodych kochanków.

Jednak nieposłuszeństwo pastora Valentine'a dotarło do ich uszu Klaudiusz IIKtóre zamówił po swoim odkryciu wdrożyć Do gojenie : zdrowienie On 14 lutego 270, Oskarżony REbladia i nieposłuszeństwo.

Z tego powodu Walentynki, zwane także Walentynkami, obchodzone są co roku 14 lutego. Walentynkiku pamięci ojca, który wbrew rozkazowi cesarza postanowił wspierać i błogosławić młodych kochanków Sekret małżeństwa.

Kraje, które obchodzą 14 lutego

Chociaż Walentynki obchodzone są 14 lutego, w niektórych krajach nie obchodzą tego dnia. Niektóre kraje, które w tym dniu będą miały długie obrusy, to:

  • Meksyk
  • Hiszpania
  • Francja
  • Belgia
  • Papryczka chili
  • Ekwador
  • Portoryko

W tych krajach wydawanie pieniędzy jest powszechne Walentynki Z partnerem lub przyjaciółmi, oprócz dawania tego czy innego prezentu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *