Eksperci widzą obiecującą przyszłość wenezuelskiej kawy

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Minister podczas swojego udziału w pierwszym międzynarodowym spotkaniu wenezuelskich specjałów kawowych, które odbyło się w Caracas, potwierdził pozytywną ocenę tej pozycji przez ekspertów z różnych krajów.

„Międzynarodowi degustatorzy są zgodni, że kawa wenezuelska, biorąc pod uwagę jej jakość, ma przed sobą wielką przyszłość na rynku światowym” – podkreślił wysoki rangą urzędnik, podkreślając znaczenie wydarzenia dla podkreślenia pracy krajowych plantatorów kawy i wysokiego poziomu ich produkcji. . , Recenzja Venezolana de Televisión.

Prezydent Nicolas Maduro w swoich ostatnich wypowiedziach zwrócił uwagę na zrównoważony wzrost sektora kawy w państwie boliwariańskim, w ramach działań mających na celu ożywienie i dywersyfikację gospodarki.

Maduro poinformował, że Wenezuela spodziewa się wyprodukować w tym roku łącznie 3 831 500 kwintali (383 000 ton) zboża, co stanowi ponad dwukrotność 195 000 uzyskanych w 2017 roku.

Głowa państwa podkreśliła, że ​​„Wenezuela dokonała ogromnego skoku w produkcji kawy, a my bijemy rekordy produkcji i jakości, a na tym polu tworzymy cud gospodarczy”.

Jego Wysokość podkreślił również obecność 378 zarejestrowanych krajowych marek o jakości eksportowej, co odzwierciedla ożywienie i jakościowy wzrost sektora, który, jak podkreślił, doprowadził do bezprecedensowej w historii historii kawy ekspansji dywersyfikacji w kraju Ameryki Południowej.

Podobnie poinstruował publiczne i prywatne banki w kraju, aby udzielały wsparcia finansowego producentom kawy w kraju, udzielając natychmiastowych kredytów o niskich stopach procentowych w celu pobudzenia wzrostu produkcyjnego.

Pierwsze międzynarodowe spotkanie wenezuelskich specjałów kawowych, które odbyło się w dniach 5-7 maja, ujawniło potencjał sektora, skupiając ponad 200 producentów z Wenezueli, krajowych i międzynarodowych degustatorów z Meksyku, Gwatemali, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Singapur i Turcja.

jha / wup

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.