Energia odnawialna może rozszerzyć współpracę między Wietnamem a Singapurem

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Według oświadczeń ambasadora Wietnamu w Singapurze Mai Phuc Dong, które były wzmacniane przez krajowe media, możliwe jest, że oba kraje podpiszą umowy o współpracy w tej dziedzinie, gdyż Wietnam ma duży potencjał rozwoju, a Singapur duże zapotrzebowanie na energię odnawialną. energia.

Jacob przybędzie do Hanoi dziś po południu i jutro rozpocznie swoją oficjalną wizytę ku czci mauzoleum wietnamskiego bohatera niepodległości Ho Chi Minha, według wstępnego programu opublikowanego przez Departament Prasy i Informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zaraz potem w Pałacu Prezydenckim odbędzie się oficjalne powitanie i rozmowy bilateralne z Xuan Phuc, na zakończenie których spodziewane jest podpisanie kilku porozumień.

Po południu prezydent Singapuru spotka się z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego (Parlamentu) Phung Dinh Hue oraz złoży wizyty kurtuazyjne sekretarzowi generalnemu Komunistycznej Partii Wietnamu Nguyenowi Phu Trongowi i premierowi Phamowi. . Min Chen.

We wtorek 18. Głowa Państwa i jej delegacja odwiedzą Bac Ninh City, gdzie wezmą udział w spotkaniu z jego głównymi władzami, a stamtąd udają się na południe od Ho Chi Minh City, skąd będą wyjechać. dla ich kraju. W lutym ubiegłego roku prezydent Wietnamu Nguyen Xuan Phuc złożył trzydniową wizytę w Singapurze, którą oficjalne źródła opisały tutaj jako bardzo owocną, a strategiczne powiązanie między dwoma krajami, uzgodnione 10 lat temu, zostało poparte.

Wiceminister spraw zagranicznych Tu An Dung powiedział wówczas, że podczas pobytu tam Xuan Phuca obie strony zgodziły się pogłębić stosunki handlowe i kooperacyjne we wszystkich dziedzinach, wzmocnić zaufanie i koordynować działania na forach regionalnych i międzynarodowych.

Szef państwa wietnamskiego uczestniczył także w forum biznesowym między Wietnamem a Singapurem, rozmawiał z kadrą kierowniczą największych firm z kraju wyspiarskiego oraz był świadkiem podpisania pięciu memorandów ustaleń dotyczących współpracy w dziedzinie obronności, handlu gospodarczego, informacji, komunikacji i intelektualny. jego pochodzenie.

Singapur ma prawie 3 000 projektów inwestycyjnych w Wietnamie o łącznym kapitale zakładowym 69,9 miliarda dolarów, co stanowi 16,3 procent całości w kraju; W międzyczasie wolumen handlu dwustronnego osiągnął 6,9 miliarda dolarów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku.

pamięć / mpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *