Ewakuowani z Miami Beach Tower mają 15 minut na odebranie niezbędnych rzeczy

Partly Cloudy icon

Północne Miami Beach na Florydzie. – Piętnaście minut, żeby dostać to, czego potrzebują. Mieszkańcy Crestview Towers Condo w North Miami Beach ustawili się w kolejce z wózkami i innymi przedmiotami, aby pomóc im przewieźć niezbędne rzeczy w piątek.

Pod eskortą policji pozwolono im na kilka minut wrócić do swoich domów.

Zbierali ubrania, lekarstwa i ważne dokumenty.

Nastąpiło to tydzień po tym, jak budynek został uznany za niebezpieczny – strukturalnie i elektrycznie – i nie tylko 300 osób musiało opuścić miejsce.

„To nieoczekiwane”, powiedział jeden z mieszkańców w piątek rano. „W dniu, w którym nas wyrzucili, nie zostaliśmy o tym powiadomieni”.

W czwartek miasto podało, że wieża nie nadaje się do zamieszkania w najbliższej przyszłości, dopóki stowarzyszenie condo nie przedstawi nowego 40-letniego raportu o remoncie, który rozwiąże wszystkie zgłoszone problemy.

ogłoszenie

Niedawna inspekcja hrabstwa wykazała znaczne uszkodzenia pod pokrywą basenu, korozję wewnątrz drabiny i kolumnę wsporczą z kilkoma pęknięciami.

Stowarzyszenie Crestview Towers Condominium przesłało miastu swój 40-letni raport o ponownej akredytacji w zeszłym tygodniu po upadku Champlain South Towers w Surfside 24 czerwca. Crestview znajduje się około pięciu mil od Surfside.

Raport z Crestview Towers był datowany na styczeń i podkreślał złe warunki dachowe, odpryski betonu i wilgoć na werandach.

Malowanie mieszkania zapłaciło inżynierowi w weekend za wykonanie kolejnego badania nieruchomości.

„Miasto odrzuciło te raporty, ponieważ nie przestrzegały procesu ponownej certyfikacji i, co najważniejsze, nie rozwiązały problemów poruszonych w pierwotnej ponownej certyfikacji kondominiów” – powiedział kierownik miasta Arthur Surrey III.

ogłoszenie

Lokal nr 10 dowiedział się, że na budynek zapłacił prawie pół miliona dolarów grzywny za naruszenie różnych przepisów, w tym niedostateczne oświetlenie awaryjne i brak konserwacji sprzętu przeciwpożarowego.

Sytuacja może przerodzić się w przestępstwo, a szef policji Richard Rand powiedział w czwartek, że śledztwo jest w toku.

Mieszkańcy chcą wiedzieć, kiedy będą mogli wrócić do domu na stałe.

Suri mówi, że ostatecznie zależy to od połączenia mieszkania i tego, kiedy mogą wykazać, że budynek jest bezpieczny.

Mieszkanie w North Miami Beach musi pozostać zamknięte, wieża uważana za niebezpieczną

Copyright 2021 by WPLG Local10.com – Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *