Firmy boliwijskie otrzymują pożyczki na substytucję importu – Prensa Latina

Firmy boliwijskie otrzymują pożyczki na substytucję importu - Prensa Latina

Do tej pory 133,7 mln bolivian (prawie 20 mln USD) zostało wypłaconych przy nominalnej stopie procentowej 0,5% rocznie. Rewitalizujemy produktywną maszynę. Prezydent ujawnił na portalu społecznościowym Twitter, idziemy dalej.

Wypłaty te są realizowane przez Bank Rozwoju Produktywnego i Union Bank, a także przez Ministra Rozwoju Produktywności i Pluralistycznej Gospodarki Nestora Huanka w komunikacie prasowym.

Zwrócił uwagę, że rząd, poprzez Najwyższy Dekret nr 4424, przyznał 911 milionów bolivian (około 132 milionów dolarów) na wsparcie krajowego przemysłu poprzez zastępowanie i dywersyfikację importu.

Opisał również Fundusz Gwarancyjny (Fogadin) z ponad 150 milionami bolivian (około 22 milionów dolarów), który zapewnia producentom do 50 procent gwarancji na uzyskanie nowych pożyczek w banku.

Od czasu kampanii wyborczej 18 października 2020 roku Arce oświadczył, że będzie niestrudzenie pracować nad odbudową boliwijskiej gospodarki, stawieniem czoła pandemii Covid-19 i przywróceniem demokracji.

Po przybyciu na to stanowisko w listopadzie ubiegłego roku, w szczególności poparł strategię postępu finansowego, wśród której priorytetów powrót do bardziej sprawiedliwego i integracyjnego systemu społecznego jest jednym z priorytetów.

jha / znc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *