Firmy boliwijskie otrzymują pożyczki na substytucję importu – Prensa Latina

Firmy boliwijskie otrzymują pożyczki na substytucję importu - Prensa Latina

Do tej pory 133,7 mln bolivian (prawie 20 mln USD) zostało wypłaconych przy nominalnej stopie procentowej 0,5% rocznie. Rewitalizujemy produktywną maszynę. Prezydent ujawnił na portalu społecznościowym Twitter, idziemy dalej.

Wypłaty te są realizowane przez Bank Rozwoju Produktywnego i Union Bank, a także przez Ministra Rozwoju Produktywności i Pluralistycznej Gospodarki Nestora Huanka w komunikacie prasowym.

Zwrócił uwagę, że rząd, poprzez Najwyższy Dekret nr 4424, przyznał 911 milionów bolivian (około 132 milionów dolarów) na wsparcie krajowego przemysłu poprzez zastępowanie i dywersyfikację importu.

Opisał również Fundusz Gwarancyjny (Fogadin) z ponad 150 milionami bolivian (około 22 milionów dolarów), który zapewnia producentom do 50 procent gwarancji na uzyskanie nowych pożyczek w banku.

Od czasu kampanii wyborczej 18 października 2020 roku Arce oświadczył, że będzie niestrudzenie pracować nad odbudową boliwijskiej gospodarki, stawieniem czoła pandemii Covid-19 i przywróceniem demokracji.

Po przybyciu na to stanowisko w listopadzie ubiegłego roku, w szczególności poparł strategię postępu finansowego, wśród której priorytetów powrót do bardziej sprawiedliwego i integracyjnego systemu społecznego jest jednym z priorytetów.

jha / znc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *