Haitańska policja zabija pięciu uzbrojonych agentów ochrony środowiska podczas brutalnej demonstracji

Haitańska policja zabija pięciu uzbrojonych agentów ochrony środowiska podczas brutalnej demonstracji


Haitańska policja tak zrobiła zabicie W tę środę do pięciu uzbrojonych agentów Z Brygady Bezpieczeństwa Obszarów Chronionych, jednostki powiązanej z Ministerstwem Środowiska, oraz Trzej inni zostali aresztowani podczas serii brutalnych protestów Ich celem jest dymisja premiera kraju Ariela Henry’ego, jak potwierdziły źródła policyjne dziennikowi „Novelist”.


Tysiące demonstrantów wyszło na ulice Haiti, ustawiając barykady i paląc opony na drogach prowadzących do kraju Prosząc Henry'ego o zakończenie kadencjiKtóry kończy się 7 lutego, po porozumieniu osiągniętym w grudniu 2022 r. z partiami politycznymi i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, aby ułatwić przekazanie władzy w kraju w kontekście poważnego kryzysu społecznego, gospodarczego i humanitarnego.

Władze starają się przywrócić porządek w całym kraju, szczególnie w regionie Port-au-Prince, gdzie Nagrano grabieże i widziano demonstrantów uzbrojonych w maczetyktórzy domagają się dymisji premiera, ponieważ „nic nie zrobił dla kraju” – podała haitańska agencja informacyjna AlterPresse.

On naród Pogrążyła się w poważniejszym kryzysie niż ten, którego doświadcza od 7 lipca 2021 r., kiedy około dwudziestu osób wtargnęło do domu ówczesnego prezydenta Haiti Jovenela Moise’a, gdzie napotkały niewielki opór ze strony zespołu bezpieczeństwa. , Zabili prezydenta i ranili jego żonę, Martina Moyesa. Od tego czasu próżnia władzy doprowadziła do zaostrzenia burzliwej sytuacji politycznej i gospodarczej kraju, która doprowadziła do kryzysu bezpieczeństwa, w wyniku którego codziennie dochodzi do morderstw i porwań.


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *