Haiti może przełożyć referendum i wybory z powodu ożywienia w Covid-19 – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

CEP wskazał, że czeka na ocenę władz ds. zdrowia i porady techniczne „aby przyczynić się do ochrony ludności i kontynuować prace nad referendum i procesami wyborczymi”.

Kontrowersyjna konsultacja ludowa w sprawie Magna Carta Poprawka jest zaplanowana na 27 czerwca, jednak w maju infekcje i zgony wywołane przez Covid-19 ustanowiły wiele rekordów od czasu wybuchu pandemii w marcu 2020 r.

W wydanym w piątek oświadczeniu Tymczasowa Rada Wyborcza wskazała również, że może dokonać zmian w wyborach samorządowych, samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich, zaplanowanych na drugą połowę br.

Notatka została opublikowana wkrótce po tym, jak wiceminister ds. wyborczych Matthias Pierre zdementował pogłoski o przesunięciu terminu głosowania.

Oprócz powrotu pozytywnych diagnoz koronawirusa SARS-CoV-2, przyczyny choroby, oraz upadku wielu szpitali zajmujących się przypadkami w stolicy, referendum nie ma poparcia opozycji organizującej działania. W różnych miastach kraju edukować ludność przed wykonywaniem demokracji.

W miastach takich jak Jacmel, na południowy wschód od Port-au-Prince, działacze polityczni zorganizowali gwałtowne protesty, aby odmówić poradnictwa, a nawet postawić urzędników państwowych, takich jak prokurator generalny Rockefeller Vincent, w rozterce.

Przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i różne organizacje również określili referendum jako niekonstytucyjne, ponieważ nie było ono przewidziane w obecnej konstytucji.

Jednak prezydent Jovenel Moise twierdzi, że konstytucja z 1987 roku jest źródłem niestabilności politycznej i wzmacnia brak równowagi między trzema władzami państwowymi.

ji/an

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *