Haiti może przełożyć referendum i wybory z powodu ożywienia w Covid-19 – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

CEP wskazał, że czeka na ocenę władz ds. zdrowia i porady techniczne „aby przyczynić się do ochrony ludności i kontynuować prace nad referendum i procesami wyborczymi”.

Kontrowersyjna konsultacja ludowa w sprawie Magna Carta Poprawka jest zaplanowana na 27 czerwca, jednak w maju infekcje i zgony wywołane przez Covid-19 ustanowiły wiele rekordów od czasu wybuchu pandemii w marcu 2020 r.

W wydanym w piątek oświadczeniu Tymczasowa Rada Wyborcza wskazała również, że może dokonać zmian w wyborach samorządowych, samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich, zaplanowanych na drugą połowę br.

Notatka została opublikowana wkrótce po tym, jak wiceminister ds. wyborczych Matthias Pierre zdementował pogłoski o przesunięciu terminu głosowania.

Oprócz powrotu pozytywnych diagnoz koronawirusa SARS-CoV-2, przyczyny choroby, oraz upadku wielu szpitali zajmujących się przypadkami w stolicy, referendum nie ma poparcia opozycji organizującej działania. W różnych miastach kraju edukować ludność przed wykonywaniem demokracji.

W miastach takich jak Jacmel, na południowy wschód od Port-au-Prince, działacze polityczni zorganizowali gwałtowne protesty, aby odmówić poradnictwa, a nawet postawić urzędników państwowych, takich jak prokurator generalny Rockefeller Vincent, w rozterce.

Przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i różne organizacje również określili referendum jako niekonstytucyjne, ponieważ nie było ono przewidziane w obecnej konstytucji.

Jednak prezydent Jovenel Moise twierdzi, że konstytucja z 1987 roku jest źródłem niestabilności politycznej i wzmacnia brak równowagi między trzema władzami państwowymi.

ji/an

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *