Hiszpania jest w trakcie drugiej fali upałów z ryzykiem pożarów

Hiszpania jest w trakcie drugiej fali upałów z ryzykiem pożarów

A jakby tego było mało, niektóre regiony kraju, zwłaszcza Wyspy Kanaryjskie, odczują efekt Calimy, naturalnego zjawiska, które ściąga piasek z Sahary i które w zeszłym roku dotarło do samego Madrytu.

Według rządowej agencji meteorologicznej, ekstremalnie wysokie temperatury w poniedziałek, z akcentem w centrum i na południu kraju, są spowodowane zbliżaniem się pustynnej masy powietrza, która dotknie również Baleary.

Już w ostatnich godzinach w Andaluzji termometry przekraczały 40 stopni, aw głównych miastach Hiszpanii poranek był wyjątkowo ciepły, powyżej 26 stopni.

Cała ta panorama pogarsza sytuację wokół pożarów, których ekstremalne poziomy mogą obejmować prawie cały półwysep.

Andaluzja i Kastylia-La Mancha znajdują się na poziomie pomarańczowym, z wysokim ryzykiem związanym z nietypowymi temperaturami i pewnym stopniem zagrożenia dla zwykłych czynności.

Z wyjątkiem dalekiej północy i dużej części północno-wschodniego wybrzeża, pozostała część Hiszpanii zostanie dotknięta drugą falą upałów, która może trwać do przyszłego czwartku.

Alerty pogodowe mogą być czerwone lub poważne w regionach Doliny Gwadalkiwiru, takich jak Jaén i Cordoba, gdzie temperatury wahają się od 43 do 44 stopni w poniedziałek i wtorek. Będą też hodowane w Teruel, w Dolnej Aragonii i nad brzegiem Ebro w Saragossie.

Inne miejsca, które odczują największą presję ze względu na wzrost temperatury, to Huelva, Malaga i Kadyks, wszystkie w Andaluzji; Albacete, Ciudad Real, Helen i Segura w Kastylii-La Manchy.

Madryt, Katalonia i Walencja spodziewają się rekordowych temperatur od 36 do 39 stopni.

g/stopa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *