Iran potępia izraelską masakrę w szkole w Gazie

Iran potępia izraelską masakrę w szkole w Gazie

Agencja informacyjna IRNA podała, że ​​rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Nasser Kanaani potępił, że takie okrucieństwa mają miejsce w świetle bierności społeczności międzynarodowej w obliczu systematycznego ludobójstwa ludności palestyńskiej.

W tym sensie ostrzegł, że reżim w Tel Awiwie codziennie popełnia nowe zbrodnie i masakry na społeczności arabskiej, co narusza międzynarodowe prawo humanitarne.

Urzędnik w Teheranie wydał te oświadczenia dzień po tym, jak izraelski samolot zbombardował sponsorowaną przez ONZ instytucję edukacyjną Al-Fakhoura, do której uczęszczają palestyńscy uchodźcy z obozu Jabalia w północnej enklawie przybrzeżnej.

Z drugiej strony Światowa Organizacja Zdrowia w oświadczeniu z ostatnich godzin potępiła, że ​​szpital Shifa zlokalizowany w Gazie był nieczynny z powodu braku wody, żywności, paliwa, prądu i leków. .

Organizacja ta oraz inne podmioty określiły ośrodek medyczny jako „strefę śmierci” ze względu na liczne ofiary śmiertelne, do których doszło po atakach sił Tel Awiwu na placówkę.

Pracownicy służby zdrowia ujawnili, że w pobliżu Al-Shifa pochowano około 80 zmarłych.

Według samej Światowej Organizacji Zdrowia około 75% ośrodków szpitalnych w Gazie nie działa (25 z 36) ze względu na ciągłe ataki armii Tel Awiwu, które uniemożliwiają napływ niezbędnych zasobów, takich jak leki i żywność.

Według władz palestyńskich od początku agresji Tel Awiwu na jego terytorium 7 października życie straciło ponad 12 000 cywilów, a 32 200 innych zostało rannych.

W samej Gazie liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 11 800, w tym 4900 dzieci, 3155 kobiet i 690 osób starszych, a liczba ta nie obejmuje 3750 zaginionych osób pochowanych pod gruzami.

wiersz/obf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *