Izraelska policja atakuje Palestyńczyków na placu meczetu – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Oficjalna palestyńska agencja informacyjna Wafa poinformowała, że ​​świadkowie wyjaśnili, że od wczesnych godzin porannych dziesiątki izraelskich klientów zaczęło wchodzić do tego miejsca.

W obliczu odmowy wiernych okupacja obrzuciła granatami ogłuszającymi i gazem łzawiącym oraz aresztowała tych, którzy odmówili wyjazdu, podało źródło.

Później, po wypędzeniu Filistynów, grupy izraelskich osadników szturmowały dziedziniec kompleksu, znany im jako Wzgórze Świątynne.

Czerwony Półksiężyc ogłosił, że duża liczba Palestyńczyków została ranna podczas starć, nie podając liczb.

Żydzi uzasadniali swoje wejście, wskazując, że miało to upamiętnić Tisza BeAv, dzień postu upamiętniający zniszczenie pierwszej biblijnej świątyni (według tradycji w 586 r. p.n.e.) i drugiej (w 70 r. n.e.).

Po starciach rzecznik palestyńskiego prezydenta Nabil Abu Rudeineh oskarżył rząd w Tel Awiwie o zagrażanie bezpieczeństwu i stabilności w regionie.

„Kontynuując swoją politykę najazdów na miejsca kultu religijnego (…) Izrael rzuca wyzwanie narodowi palestyńskiemu i ignoruje stanowiska społeczności międzynarodowej”; sprężony.

Ze swojej strony Islamski Ruch Oporu (Hamas) ostrzegł, że naród „igra z ogniem” i potępił eksmisję i rozbiórkę palestyńskich budynków w Jerozolimie, jako część strategii judaizacji tej ziemi.

Ale izraelski premier Naftali Bennett zlekceważył krytykę i nakazał siłom bezpieczeństwa wpuścić każdego Żyda na teren kompleksu, co Palestyńczycy uważali za prowokację.

Plac Meczetowy jest częścią Starego Miasta w Jerozolimie, położonej we wschodniej części stolicy, która w czasie wojny 1967 została zajęta przez wojska izraelskie.

W 1980 roku państwo to ogłosiło całe miasto swoją wieczną i niepodzielną stolicą, co zostało odrzucone przez społeczność międzynarodową, uważającą region wschodni za część przyszłego państwa palestyńskiego.

Ja / Rob

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *