Izraelski samolot zbombardował kompleks wojskowy Hezbollahu w południowym Libanie

Izraelski samolot zbombardował kompleks wojskowy Hezbollahu w południowym Libanie

the izraelskie lotnictwo Atak W tę sobotę A Kompleks wojskowy grupy terrorystycznej Hezbollah W obszarze Bint Jbeil Oraz punkt obserwacyjny dla szyickich milicji w Mieszaninaoba na południu LibanTo kolejny dzień działań wojennych na granicy obu krajów, którego jesteśmy świadkami Największa strzelanina od 2006 roku.

Ponadto wczoraj (piątek) myśliwce armii izraelskiej zaatakowały pewne miejsce Wojskowe centrum dowodzenia i obiekt wojskowy W Libanie używa go jednostka obrony powietrznej Hezbollahu”.

Armia poinformowała, że ​​dzisiaj w północnym Izraelu zawyły syreny w związku z nalotem fałszywy alarmAle wczoraj dzwonił wielokrotnie przez cały dzień, po tym jak Hezbollah przeprowadził dwie rundy bombardowań Trzydzieści rakiet w kierunku państwa żydowskiegooprócz innych pocisków.

Wczoraj myśliwce zbombardowały obiekt wojskowy w Maroun Al-Ras„Gdzie pracowali terroryści Hezbollahu”, a także trzy kompleksy wojskowe w miastach Rumieni się i robi się czerwonyPo ataku na „infrastrukturę terrorystyczną” w Tęsknię za górą W czwartek wieczorem armia izraelska ogłosiła wczoraj, że zintensyfikowała ataki w południowym Libanie, aby usunąć obecność wojskową tej organizacji z granicy.

Zdjęcia dymu po izraelskich nalotach na Khiam w Libanie, 6 stycznia 2024 r. Europe Press/Contact/Taher Abu Hamdan/File

Na linii podziału panuje najwyższy szczyt napięcia od 2006 roku. Obecny konflikt rozpoczął się 8 października, po ogłoszeniu Ataki terrorystyczne Hamasu Na terytorium Izraela.

W ciągu ponad czterech miesięcy w tej intensywnej wymianie ognia zginęło co najmniej jedna osoba 252 osobyWiększość jest po stronie libańskiej i w szeregach Hezbollahu, co niektórzy potwierdzają 184 ofiaryCzęść z nich przebywa w Syrii.

On armia izraelska wspomniany „Intensywne zajęcia” w Khan YunisTwierdza Ruch terrorystyczny Hamasu Na południu Strefa GazyJak również w centrum i na północy; Czekam, aż opracujesz plan rozszerzenia swojego zakresu obraźliwe w Rafahna południowym krańcu enklawy.

W oświadczeniu wojskowym napisano: „Siły kontynuują intensywne działania w mieście Khan Yunis w północnej i środkowej Strefie Gazy”.Zabili i aresztowali terrorystówZnaleźli broń i zaatakowali infrastrukturę terrorystów”.

Na zachodzie Khan Yunis, obszaru, który siły próbowały przejąć kontrolę od wielu dni, siły zniszczyły wiele z nich „komórki terrorystyczne”Oprócz przeprowadzenia „ataków selektywnych”, podczas których odnaleziono i skonfiskowano wiele broni, w tym „karabiny AK-47, dziesiątki granatów ręcznych, nabojów, pocisków RPG, kamizelek i urządzeń wybuchowych”.

W tej części miasta siły izraelskie oblegały szpitale Al-Nasr i Al-Amal przez dwadzieścia dni, podczas gdy wczoraj żołnierze wtargnęli do szpitala, aby aresztować podejrzanych.

W Gubernatorstwie Centralnym siły zidentyfikowały „uzbrojoną komórkę terrorystyczną na tym obszarze i odpowiedziały, otwierając ogień do terrorystów, zabijając ich”.

Premier Izraela, Benjamina NetanjahuWczoraj rozkazał armii opracować plan Rozszerzenie ataku na Rafahgdzie twierdzi, że jest Cztery brygady HamasuObejmuje to wcześniejszą ewakuację ludności cywilnej.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Kobe Gideon/GPO/dpa/Plik

Netanjahu ogłosił to w następny piątek Recenzje międzynarodowe Izraelski plan inwazji na gęsto zaludnione miasto na granicy z Egiptem.

Izrael upiera się, że Rafah tak Ostatni pozostały bastion Hamasu I musi tam wysłać żołnierzy Ukończenie planu wojny przeciwko palestyńskiej grupie terrorystycznej. Jednak szacuje się, że 1,5 miliona Palestyńczyków stłoczyło się w mieście po ucieczce z walk w innym miejscu w Gazie.

Premier A. powiedział: „Wielka operacja” W Rafahu. Oznajmił, że zwrócił się do funkcjonariuszy bezpieczeństwa o udostępnienie A „podwójny plan” Które obejmowałyby Ewakuacja cywilna i operacja wojskowa Do „Upadek” jednostek pozostały Hamas

(Na podstawie informacji z EFE)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *