Kandydaci na prezydenta w Panamie kwestionują rząd

Kandydaci na prezydenta w Panamie kwestionują rząd

Zdaniem byłego sekretarza generalnego organizacji politycznej Pedro Miguela Gonzaleza, obecny wiceprezydent republiki José Gabriel Carrizo, kolejny kandydat na to stanowisko w wyborach w 2024 r., zastrzykuje środki publiczne, ale jest kandydatem niepopularnym w ugrupowaniu.

Gonzalez dodał, że w tej kampanii brakowało propozycji i treści, a jego zdaniem była to bardzo ważna okazja do zaprezentowania partii i państwu wizji PRD na temat jej wizji rozwoju kraju i rozwiązywania poważnych problemów.

Powiedział, że jeśli wygra prawybory w niedzielę, to oprócz zawierania sojuszy z innymi partiami, wzywa do dużego sojuszu ludowego z różnymi sektorami społecznymi, aby dokonać typowych zmian w przesmyku, czego oczekuje społeczeństwo.

Uznał, że jeśli rząd ostatecznie przeważy swoją propozycję, los PRD w kolejnych wyborach zostanie rozstrzygnięty „bez żadnej szansy na zwycięstwo i zdarzy się, że zdecydowana większość partii prawdopodobnie przejdzie na inną linię”.

Także w tym wewnętrznym procesie, dla głównego kandydata na prezydenta PRD, Crispiana Adamsa, byłego przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego (parlamentu), jego partia przedstawiała upadły rząd w zakresie polityki publicznej mającej na celu samousprawiedliwienie. sektory popularne i klasa średnia.

Adams wskazywał w wypowiedziach dla TVN, że przewaga, jaką cieszy się Carrizo, jest względna i w wyniku manipulacji, jaką zapewnia on klucze władzy wykonawczej, bo stworzył stamtąd platformę do gróźb i szykan.

Zalecił w związku z tym, aby po wyborach wszyscy afilianci organizacji usiedli i ponownie rozważyli zachowanie polityczne Partii Rewolucji Demokratycznej i rządu prezydenta Laurentino Cortizo, co wymaga zmiany kierunku i to nie teraz, ale na jakiś czas okres trzech lat.

„Istnieją stanowiska ministrów i dyrektorów niezależnych władz, które nie są zgodne z tym, czego żądają i na co naród panamski żąda. Zwróciliśmy uwagę rządu, ale stali się oni przyjaznymi i wpływowymi sektorami, które nie wywodzą się z partii” powiedział.

gcm/ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *