Keiko Fujimori utknęła w sondażach, wywołując duchy komunizmu

Keiko Fujimori utknęła w sondażach, wywołując duchy komunizmu
Ta treść została opublikowana w dniach 27 kwietnia 2021 r. – 14:59

Alvaro Melizo

Lima, 27 kwietnia (EFE). – Keiko Fujimori przegra w peruwiańskich wyborach według wszystkich sondaży, które do tej pory wskazują na niepowodzenie kampanii skupionej na rozbudzaniu duchów komunizmu i wysyłaniu mocnego przesłania, że ​​jego osobowość jest przeszkodą dla każdego, kto może objąć prezydenturę.

Półtora miesiąca po drugiej turze wyborów (6 czerwca), w której Fujimori zmierzy się z kandydatem skrajnej lewicy Pedro Castillo, nieoczekiwanym przeciwnikiem, którego propozycje również spolaryzowały kraj, skazano córkę byłego prezydenta Alberto Fujimoriego (1990-2000) do 25 lat więzienia pod zarzutem popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości i korupcji, a on idzie z mniejszą liczbą głosów wyborczych niż jego przeciwnik o 11% i 20%.

W rzeczywistości bliżej mu do tych, którzy planują głosować tępo lub odwołać swój głos od konkurenta i jego „anty-głosowanie” – na który nigdy nie zagłosuje – około 55% populacji, o 20 punktów więcej niż jego przeciwnik.

Wszystko to pomimo ogromnego poparcia ze strony peruwiańskiej prasy, jest zaciekle krytyczny wobec radykalnych i transformacyjnych propozycji partii Castillo Peru-Liberian, która wydaje się odbijać echem między najbiedniejszymi sektorami peruwiańskiego społeczeństwa i przeważającą większością.

Długa podróż

Analitycy i politolodzy zgadzają się, że kampania jest wciąż długa, a Peruwiańczycy decydują się na głosowanie w ostatniej chwili, dając szansę Fujimoriemu.

Ale analitycy zgadzają się, że aby Keiko wygrał, będzie musiał dokonać fundamentalnej zmiany w swojej kampanii i propozycjach.

„Przesłanie antykomunistyczne w ostatnich tygodniach nie działa na korzyść Keiko, być może dlatego, że przemawia do publiczności, która jest już mniej niż przekonana o klasie średniej i wyższej w Limie, a tym samym nie przekonuje zdecydowanej większości, która to robi. nie widzieć – powiedział socjologowi Sandro Venturo Efe.

To, w połączeniu z „terruqueo” – oskarżeniami o powiązania terrorystyczne, które peruwiańska prawica systematycznie używa do określenia jakiegokolwiek stanowiska lewicowego – pokazało, że ma bardzo krótki margines i nie rozwiązuje podstawowego problemu: Keiko nie daje zaufania elektoratowi.

naprzeciwko

„Keiko jest kandydatką po raz trzeci i przeprowadziła już kilka kampanii, w których podkreślono wszystko, co dobre i złe. Ma bardziej spójny ogólny obraz, więcej przeciwciał i bierze na siebie odpowiedzialność” – powiedział Orby Torrado, dyrektor Datum, powiedział Urby Torrado , Dyrektor Datum, Efe Internacional, jedna z największych firm ankietowych w Peru.

Venturo wyraził ten problem w inny sposób: „Aby przesłanie odniosło sukces, potrzebne są dwa warunki: aby posłaniec był wiarygodny i aby przekaz odpowiadał oczekiwaniom. Jest to posłaniec bez wiarygodności i nie odpowiada na obawy zdecydowanej większości . Peruwiańczyków. Jeśli ją utrzymasz, nie będzie rosnąć i może się skurczyć ”.

Kiko będzie miała szansę, jeśli ludzie zdadzą sobie sprawę, jak źle potraktowano ich parlamentarną większość i ich konfrontacja z prezydentami Pedro Pablo Kuchinskim (2016-2018) i Martinem Vizcarą (2018-2020) wywołała głęboki kryzys polityczny, przez który przechodzi kraj.

„Jeśli zda sobie sprawę, że zdecydowana większość ludzi ją odrzuca, będzie to długa droga. Jeśli uda jej się ukraść flagi Castillo i zaprezentować się jako świetny reformator z doświadczeniem i technikami, będzie miała więcej opcji. Ale z wiedzą Fujimoriego , te warunki są daleko – powiedział socjolog.

Torrado zgodził się z analizą, zauważając, że w szczególności młodzi ludzie oczekują, że „przeprosi za to, co zostało zrobione w tych latach” i że „złoży przysięgę”.

„Jeśli nie, nie dostaniesz tego, czego potrzebujesz” – powiedział analityk. EFE

amr / jrr

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *