Kostaryka jest zobowiązana do spełnienia wymagań Sojuszu Pacyfiku

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Minister Spraw Zagranicznych i Kultu Kostaryki uczestniczył w posiedzeniu Rady Ministrów Sojuszu Pacyfiku wraz z szefami spraw zagranicznych, gospodarki i handlu zagranicznego czterech państw członkowskich bloku: Chile, Peru, Kolumbii i Meksyk.

Ponadto, jak wskazuje komunikat prasowy wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kostaryki, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele państw-obserwatorów lub stowarzyszonych; A także kraje, które są w trakcie przystępowania, takie jak Costa Roca, lub które złożyły wniosek o przystąpienie, takie jak Kanada, Korea i Honduras.

Źródło informacji potwierdza, że ​​przedstawiciele państw członkowskich byli zadowoleni z decyzji Kostaryki o wejściu do Sojuszu Pacyfiku i wyrazili zainteresowanie sfinalizowaniem akcesji w ramach tymczasowej prezydencji Peru w 2023 roku.

Podkreślił, że Andre podziękował swojemu krajowi za przyjęcie jego prośby i potwierdził zaangażowanie Kostaryki w przestrzeganie wysokich standardów wymaganych przez ten mechanizm głębokiej integracji, zarówno na poziomie komercyjnym, jak iw innych obszarach.

Wśród nich kostarykański minister wymienił kwestie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, zatrudnienia, finansów, cyfryzacji, edukacji, współpracy i równouprawnienia płci.

Andrei zażądał również natychmiastowego określenia wymagań przez grupę roboczą, która powinna zostać utworzona, aby formalnie rozpocząć negocjacje z odpowiednimi instytucjami krajowymi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kostaryki informuje, że podczas pobytu w Meksyku szef MSZ odbył spotkania bilateralne ze swoimi odpowiednikami z Peru i Hondurasu, z którymi zapoznał się z agendą odpowiednio dla San José z Limy i Tegucigalpy.

Źródło informacji kontynuuje też rozmowę z ministrem stosunków zewnętrznych Meksyku Marcelo Ebrardem, z którym podpisał porozumienie o zakazie i zapobieganiu kradzieży dóbr kultury oraz ich nielegalnemu wprowadzaniu, wydobywaniu i przekazywaniu.

Sojusz Pacyfiku nie świętował jeszcze Szczytu Prezydentów, który ma nadzieję odbyć w Peru w grudniu przyszłego roku, po tym jak prezydent Andres Manuel Lopez Obrador zawiesił szczyt, który miał się odbyć dzisiaj w Meksyku z powodu odmowy przez parlament peruwiański zezwolenia na wyjazd głowy państwa tego andyjskiego narodu, Pedro Castillo. .

mem/piwo

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *