Kuba jest jednym z ośmiu krajów najmniej wolnej prasy na świecie

Kuba jest jednym z ośmiu krajów najmniej wolnej prasy na świecie

Kuba jest powtarzana jako najgorszy kraj pod względem wolności prasy w Ameryce i ósmy na świecie, według niego Raport Na rok 2022 Reporterzy bez Granic.

W tym roku wyspa spadła o 173 miejsca o dwa miejsca od 2021 roku, kiedy miała 171.

„Telewizja, radio i prasa są ściśle monitorowane przez państwo, A prasa prywatna jest nadal zabroniona przez konstytucję” – relacjonowali Reporterzy bez Granic.

Organizacja ujawniła również, że niezależni kubańscy dziennikarze są monitorowani przez agentów, którzy próbują to zrobić Ograniczenie ich swobody przemieszczania się, aresztowania i usuwanie posiadanych przez nich informacji.

Najczęstszymi środkami represyjnymi były aresztowania, arbitralne zatrzymania, groźby pozbawienia wolności, prześladowania, nękanie, nielegalne przeszukania domów oraz konfiskata i niszczenie materiałów prasowych.

Zauważyli, że władze kontrolują przekaz medialny w mediach zagranicznych, Selektywnie przyznawaj kredyty i usuwaj z systemu osoby uznane za „wyjątkowo negatywne”.

Reporterzy bez Granic dodają, że w więzieniu przebywa obecnie dwóch dziennikarzy, w tym reporter Lazaro Yuri Valle Roca i Jorge Belo Dominguez.

Kraje za Kubą w tym ostatnim rankingu Są to Wietnam, Chiny, Birma, Turkmenistan, Iran, Erytrea i Korea Północna.

W Ameryce krajem o największej wolności prasy jest Kostaryka.który również zajmuje ósme miejsce na świecie.

Reporterzy bez Granic to międzynarodowa organizacja pozarządowa pochodzenia francuskiego ze stałą siedzibą w Paryżu. Jej celem, jak stwierdzono w jej prezentacji, jest obrona wolności prasy na świecie, w szczególności dziennikarzy prześladowanych z powodu swojej działalności zawodowej.

Założona w 1985 roku z inicjatywy czterech dziennikarzy: Roberta Maynarda, sekretarza generalnego organizacji do 2008 roku; Remy Laurie, Jacques Moulint i Emilian Gobineau. Nazwa jest inspirowana nazwami innych organizacji humanitarnych, takich jak Lekarze bez Granic.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.