Kuba popiera decyzję Nikaragui o wystąpieniu z Organizacji Państw Amerykańskich – Escambrai

Kuba popiera decyzję Nikaragui o wystąpieniu z Organizacji Państw Amerykańskich - Escambrai

Oświadczenie Kubańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Kuba popiera swoje wsparcie i solidarność z narodem i rządem Nikaragui. (fot. PL)

Kubańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych popiera decyzję Nikaragui o wypowiedzeniu karty Organizacji Państw Amerykańskich i rezygnacji z tej organizacji.

OAS wielokrotnie milczała w obliczu zamachów stanu w naszym regionie, była współwinna prób izolacji i interwencji wojskowych oraz wspierała agresję gospodarczą.

Organizacja ta była służebnym instrumentem Stanów Zjednoczonych do zorganizowania zaaranżowanego przez ten kraj zamachu stanu w Wielonarodowym Państwie Boliwia, który obejmował użycie przemocy przeciwko wybranym urzędnikom i instytucjom.

Stosunki na półkuli zachodniej wymagają głębokiej transformacji opartej na ścisłym poszanowaniu prawa międzynarodowego i Karty Narodów Zjednoczonych, w tym zasad samostanowienia i niezależności narodów, nieingerencji w sprawy wewnętrzne oraz suwerennej równości.

Kuba popiera swoje wsparcie i solidarność z narodem i rządem Nikaragui. Jedynym możliwym sposobem jest regionalna jedność, integracja i wspólne zobowiązanie się do Deklaracji o Ameryce Łacińskiej i Karaibskiej Strefie Pokoju, podpisanej w Hawanie w styczniu 2014 roku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *