Kuba potępia pominięcie ważnych kwestii na Szczycie Ameryk

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Według wiceministra spraw zagranicznych Carlosa Fernandeza de Cosio na czerwcowym spotkaniu nie będą omawiane takie kwestie jak rasizm, prawa kobiet i marginalizacja.

Przedstawiciel rządu powiedział, że dyskusja o nierównościach w dostępie do świadczeń zdrowotnych, ani o wpływie środków przymusu na państwa, nie będzie na porządku dziennym.

Według zastępcy sekretarza stanu oficjalne stanowisko Waszyngtonu jest takie, że na spotkanie zaplanowane w Los Angeles nie ma jeszcze nikogo zaproszeń, ale zamierza wykluczyć Kubę ze szczytu.

Możliwe pominięcie wyspy, wraz z pominięciem Wenezueli i Nikaragui, wywołało oburzenie i skłoniło kilka rządów w regionie do ogłoszenia swojej nieobecności na spotkaniu, jeśli gospodarze upierali się przy tym twierdzeniu.

Mam nadzieję, że prezydent Joe Biden poprawi i zaprosi wszystkich na Szczyt Ameryk, powiedział niedawno prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador.

Fernández de Cosio podkreślił w programie Mesa Redonda TV, że „jeśli jakiś kraj nie jest w stanie zagwarantować udziału wszystkich, nie powinien zobowiązywać się do zorganizowania szczytu na swoim terytorium”.

Jak skomentowano w tym miejscu, Stany Zjednoczone prowadzą politykę wrogości wobec Kuby, mającą na celu zmianę ładu społecznego i gospodarczego, izolację narodu karaibskiego na arenie międzynarodowej oraz promowanie trwającej kampanii mającej na celu jego zdyskredytowanie.

W miniony poniedziałek Waszyngton ogłosił domniemane środki elastyczności z Hawaną, takie jak zniesienie ograniczeń transferów, ponowne zezwolenie na tzw. podróże interpersonalne oraz program łączenia rodzin, które zostały zawieszone przez administrację Donalda Trumpa (2017-2021). . ).

Wznowione zostaną również regularne i czarterowe loty do prowincji kubańskich, a usługi konsularne w ambasadzie w Hawanie i inne zostaną rozszerzone.

Środki te uważane są za „ograniczony krok we właściwym kierunku”, ponieważ nie modyfikują trwającego od ponad sześciu dekad amerykańskiego embarga ani „oszukańczego wpisania na listę państwowych sponsorów terroryzmu”. sprężony.

Dodał, że nie zmienili większości przepisów dotyczących maksymalnego nacisku przymusu obowiązujących od czasu administracji Trumpa, co miało znaczący wpływ na naród kubański.

oda / cgc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.