Kuba przygotowuje się na ostre wirusowe zapalenie wątroby i ospę małp

Kuba przygotowuje się na ostre wirusowe zapalenie wątroby i ospę małp

Kuba ma plan konfrontacji przeciwko ostre wirusowe zapalenie wątroby i Ospa małp, potwierdzona przez Jose Angel Portal MirandaMinister Zdrowia Publicznego podczas programu pomocowego Mesa Redonda.

Właściciel zaznaczył, że COVID-19 Nie jest to jedyna choroba, którą obecnie zajmują się światowe systemy nadzoru, ponieważ śledzą one przypadki wirusowej choroby odzwierzęcej zwanej ospą małpią lub ospą małpią oraz ciężkiego ostrego zapalenia wątroby u dzieci o nieznanej etiologii.

W tym kontekście przekazał narodowi kubańskiemu zapewnienie, że system zdrowia publicznego na największej z Antyli jest czujny wobec obu chorób, monitorując przypadki z kompatybilnymi objawami i epidemiologią, na granicach i na terytorium kraju, oraz szkolenie pracowników w sektorze.

Portal-Miranda wyjaśnił, że w ten sam sposób badano dzieci z zapaleniem wątroby i żadne z nich nie zostało sklasyfikowane jako ciężkie ostre idiopatyczne zapalenie wątroby.

Dr Francisco Duran, krajowy dyrektor ds. epidemiologii w Ministerstwie Zdrowia Publicznego, powiedział w niedawnych oświadczeniach, że chociaż na wyspie nie ma dotychczas żadnych przypadków, zachowanie tych chorób jest monitorowane na świecie i powiedział, że lekarz zespołów nadzoru wykrywa jedno z dwóch, jeśli się pojawi.

W odniesieniu do małpiej ospy zwrócił uwagę, że wcześniej była endemiczna w Afryce Zachodniej i Środkowej, ale pojawiła się w różnych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada i Australia, zwłaszcza w Europie.

Ta ostatnia rzadka choroba jest uważana za chorobę zwierzęcą, ponieważ przenosi się głównie ze zwierząt na ludzi, chociaż może być przenoszona z jednego pacjenta na drugiego, a nadzór jest prowadzony na Kubie, zwłaszcza w przypadku osób pochodzących z Afryki i krajów, w których potwierdzone przypadki zostały zgłoszone. .

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.