Kubański minister spraw zagranicznych wzywa do zwiększenia ambicji klimatycznych – Prensa Latina

Kubański minister spraw zagranicznych wzywa do zwiększenia ambicji klimatycznych - Prensa Latina

Doradca z Karaibów wskazał, że należy pilnie zintensyfikować działania w zakresie łagodzenia i adaptacji, aby osiągnąć cel ograniczenia wzrostu średniej temperatury na świecie do 1,5 ° C.

Szef dyplomacji podkreślił również konieczność „potwierdzenia poszanowania zasady wspólnej, ale zróżnicowanej odpowiedzialności” oraz prawa wszystkich narodów do rozwoju i korzystania ze zdrowego środowiska.

Rodriguez wezwał, że „kraje rozwinięte muszą wypełnić swoje międzynarodowe zobowiązania dotyczące transferu technologii, oficjalnej pomocy rozwojowej i finansowania klimatycznego”.

Dodał, że kraje uprzemysłowione ponoszą tę historyczną odpowiedzialność z powodu „szkód wyrządzonych Matce Ziemi, stuleci kolonializmu i grabieży naszych zasobów naturalnych”.

Jako przykład podał, że Ameryka Łacińska i Karaiby, mimo że odpowiadają za zaledwie 8,3% emisji gazów cieplarnianych na naszej planecie, są jednym z regionów najbardziej dotkniętych klęskami żywiołowymi, które spowodowały śmierć 500 000 ludzi. W wieku 49 lat.

W przypadku Kuby, Karaibów i Ameryki Środkowej są one szczególnie dotknięte ekstremalnymi zjawiskami hydrometeorologicznymi o rosnącej częstotliwości i nasileniu.

„Pracujmy razem, aby osiągnąć pełną zgodność z Ramową konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu i porozumieniem paryskim, nawet jeśli znamy ich granice” – podkreślił kubański minister spraw zagranicznych.

Minister stanu Karaibów z zadowoleniem przyjął wezwanie do wydarzenia, które pozwala na zajęcie się tą kwestią z własnym podejściem z południa, w scenariuszu naznaczonym złożonym kryzysem międzynarodowym, zaostrzonym przez pandemię Covid-19.

Ga / kg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *