Lasso, kontrakt w kampanii i zaledwie dwa lata w rządzie

przez-. Adriana Robino


Keto-. Prezydent Ekwadoru, Guillermo Lasso, przybywa dziś, aby uczcić drugą rocznicę swojego rządu, stanowisko, o które zabiegał od 10 lat i już przygotowuje się do spakowania walizek w obliczu krytyki społecznego porzucenia.

Analitycy twierdzą, że dekret o krzyżu śmierci, który rozwiązał parlament i wywołał wybory parlamentarne, był desperackim posunięciem w obliczu możliwości postawienia go w stan oskarżenia w wyniku procesu politycznego pod zarzutem defraudacji.

W ten sposób bankier zakończył mandat, o który zabiegał w trzech wyborach, stanowisko, o którym marzył od dekady i które zdaniem Ekwadorczyków było dla niego za dużo.

Obiecał naprawić kraj w 100 dni, a jest coraz gorzej” – powiedział tej agencji biznesmen z północnego Quito, że jedynym osiągnięciem obecnej głowy państwa była kampania szczepień przeciwko Covid-19.

Ogólnokrajowy strajk, promowany w 2022 r. przez Ruch Rdzennych Przeciwko Środkom Neoliberalnym, oraz Złamane Obietnice z tą grupą pokazują, jak mało władza wykonawcza przywiązywała w ostatnich latach wagę do problemów najskromniejszych sektorów.

Ekwadorski historyk Juan Paz Mineo powiedział Prensa Latina, że ​​ten typ komercyjnego rządu nie ma odpowiednich rozwiązań dla dobrobytu i rozwoju narodów.

Ostatnie sondaże wskazują, że powszechna dezaprobata dla prezydenta wynosi ponad 80 procent, głównie z powodu zaniedbania społecznego i rosnącej niepewności.

Dziś Ekwador jest jednym z najbardziej brutalnych krajów w Ameryce Łacińskiej i zamknął rok 2022 ze wskaźnikiem 25 zabójstw na 100 000 mieszkańców, o czym prezydent z pewnością nie wspomni w środę podczas swojego raportu dla narodu.

Morderstwa w biały dzień w miejscach publicznych, zamachy z użyciem materiałów wybuchowych na domy czy firmy, napady na centra handlowe, masakry w więzieniach, napady na funkcjonariuszy mundurowych i komendy policji, wymuszenia i porwania to spuścizna zebranych władz, jak sam nazwał administrację .

Chociaż Lasso przyznaje, że jest to poważny problem, jego próby ograniczenia przestępczości i przestępczości zorganizowanej z co najmniej 10 wyjątkami zakończyły się niepowodzeniem.

Ekwadorczycy postrzegają niepewność jako problem, którego rządowi nie udało się opanować i że jest to ich odpowiedzialność.

Jednym z działań rządu w obliczu fali przemocy było zezwolenie na noszenie broni, co wywołało kontrowersje wśród większości głosów sprzeciwu.

Brak skutecznych działań przeciwko rosnącej przemocy i trudnościom ekonomicznym większości Ekwadorczyków przytłoczył Laso, który sprawuje urząd od dwóch lat, ale pozostało mu tylko sześć miesięcy u władzy.

Analitycy i organizacje społeczne ostrzegają, że w tym czasie neoliberalizm będzie się pogłębiał wraz z wydawaniem dekretów i ustaw.

Z tego powodu wszystkie oczy zwrócone są teraz na jego następcę, którego naród będzie musiał podnieść ze społecznej katastrofy, którą bankier pozostawił w spadku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *