Lula i Alberto Fernandez spotykają się w duecie w Brazylii – Escambray

Lula i Alberto Fernandez spotykają się w duecie w Brazylii – Escambray

A brazylijski prezydent zapowiedział, że zamierza za pośrednictwem swojego ministra finansów Fernando Haddada prowadzić rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, aby „wyciągnąć nóż z szyi Argentyny”.

„Eksport między Brazylią a Argentyną nadal rośnie” – powiedział Lula. (fot. PL)

We wtorek w Brasilii prezydent Brazylii Luis Inacio Lula da Silva obiecał swojemu argentyńskiemu odpowiednikowi Alberto Fernandezowi, że poniesie wszelkie ofiary, aby pomóc sąsiedniemu krajowi borykającemu się z poważnymi problemami gospodarczymi.

„Z politycznego punktu widzenia obiecałem dołożyć wszelkich starań, aby naród mógł pomóc Argentynie w tym trudnym momencie” – powiedział Lula we wspólnym oświadczeniu po dwustronnym spotkaniu z Fernandezem w Pałacu Alvorada, urzędnikiem siedziba Argentyny. brazylijski prezydent.

Wyjaśnił, że on i jego rząd „jesteśmy solidarni z bitwą, którą rząd argentyński, nasz przyjaciel Alberto Fernandez, toczy w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Argentynie, która została zaostrzona przez suszę, która spowodowała poważne szkody w eksporcie ”.

Założyciel Partii Robotniczej zapowiedział też, że zamierza za pośrednictwem swojego ministra finansów Fernando Haddada rozmawiać z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, by „wyciągnąć nóż z szyi Argentyny”.

Gubernator gospodarza powiedział żartobliwym tonem: „Fernandez przybył pełen obaw i wróci spokojny. Bez pieniędzy, ale z dużą wolą polityczną”.

„Dyskusja jest taka, że ​​potrzebujemy pomocy brazylijskich biznesmenów, którzy eksportują do Argentyny” – nalegał.

Zaapelował do krajowych eksporterów, aby nadal prowadzili firmy, zapewniali miejsca pracy i aby „eksport między Brazylią a Argentyną nadal rósł, bo na tym wszystkim zależy”.

Prasa potwierdziła, że ​​krótka wizyta Fernandeza była spowodowana kryzysem gospodarczym i finansowym w Argentynie, który doprowadził do nierównowagi finansowej w tym kraju, utraty siły nabywczej ludności i deprecjacji peso.

27 kwietnia Lola i Fernandez przypieczętowali spotkanie za pośrednictwem wideorozmowy.

Według byłego lidera związkowego rozmawiali także o Unii Narodów Południowoamerykańskich (Unasur), bloku, do którego Brazylia dołączyła ponownie w kwietniu.

W swoim pierwszym międzynarodowym występie w trzeciej tercji Lula udał się do Argentyny i Urugwaju.

Podczas pobytu w Buenos Aires odbył dwustronną rozmowę z Fernandezem i uczestniczył w VII Szczycie Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Dzień wcześniej sekretarz wykonawczy Ministerstwa Finansów, Gabriel Galpollo, powiedział sieci GloboNews, że od pewnego czasu zastanawiali się, w jaki sposób mogliby zaoferować ten kredyt eksportowy, „biorąc pod uwagę ograniczenia, jakie istnieją obecnie w bilansie płatniczym Argentyny”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *