Lula pokona Bolsonaro w wyborach w Brazylii w 2022 roku – Prensa Latina

Lula pokona Bolsonaro w wyborach w Brazylii w 2022 roku – Prensa Latina

Założyciel PT otrzyma 41 procent głosów w pierwszej turze wyborów w porównaniu do 23 głosów Bolsonaro.

Po drugie, będzie to 55 procent w porównaniu z 32, według badania przeprowadzonego 11 i 12 maja z 2000 przesłuchań na poziomie 71 procent i marginesem błędu plus / minus dwa punkty procentowe.

W pierwszej turze, z 7% głosów, były sędzia i były minister sprawiedliwości Sergio Moro zajął trzecie miejsce.

Następnie pojawił się polityk Siro Gomez z 6-procentowym obrotem, a za nim prezenter telewizyjny Luciano Haque (cztery) i trzej gubernator stanu São Paulo, João Doria.

Sondaż przeprowadzony w 146 gminach wykazał, że Bolsonaro ma więcej odrzucenia wśród potencjalnych kandydatów, na poziomie 54%, w porównaniu z 36 ze strony byłego lidera związkowego.

Lula odzyskał swoje prawa polityczne w marcu po tym, jak Federalny Sąd Najwyższy potwierdził decyzję sędziego o unieważnieniu wszystkich jego orzeczeń w postępowaniu dotyczącym rozwiązanej operacji Lava Gato w południowym mieście Kurytyba.

Tym orzeczeniem były prezydent został upoważniony do udziału w przyszłorocznych wyborach.

Jeśli chodzi o sondaże, Lula niedawno zakończyła pięciodniową wizytę w Brasilii, aby przywrócić więzi z siłami politycznymi różnych kierunków.

Podczas wymiany poglądów z socjalistą Alessandro Molonem, liderem opozycji w Izbie Reprezentantów, Lula wezwał do szerokiego frontu jako strategii przedwyborczej.

Według Mollona, ​​były przywódca związku zawodowego powiedział mu, że Partia Pracy jest gotowa porzucić walkę o głosy w niektórych stanach i zawrzeć sojusze z lewicą, aby osłabić każdego głównego generała popieranego przez Bolsonaro.

Skomentował, że gdyby partie postępowe chciały odnieść sukces przeciwko byłej armii w 2022 roku, musiałyby zostać pokonane w Rio de Janeiro.

Rozmawialiśmy o znaczeniu pokonania Polsonarii, zwłaszcza w jej zarodku, Ryo. Parlamentarzysta wyjaśnił, że konieczne jest zbudowanie szerokiego frontu partii dla konfliktu wyborczego w kraju, mimo że sojusz ten składa się z partii, które wspierają różnych kandydatów na prezydenta.

Kolejnym tematem spotkania była pomoc finansowa dla najbiedniejszych Brazylijczyków w trakcie pandemii Covid-19.

jf / ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *