Ministrowie środowiska regionu spotkają się w Kostaryce – Środowisko – Życie

Ministrowie środowiska regionu spotkają się w Kostaryce - Środowisko - Życie

Kostaryka będzie gospodarzem 27-28 stycznia 2022 r. Forum Ministrów Środowiska Ameryki Łacińskiej i KaraibówPodało oficjalne źródło w celu wzmocnienia współpracy w obliczu globalnego kryzysu środowiskowego.

(Przeczytaj także: Duże jednoczesne fale upałów wzrosły siedmiokrotnie w ciągu 30 lat)

Ministerstwo Środowiska i Energii Kostaryki wskazało w komunikacie prasowym, że wydarzenie odbędzie się w sposób hybrydowy (wirtualny twarzą w twarz) w celu omówienia przyszłości i roli tej regionalnej przestrzeni politycznej, w ramach obchodów pięćdziesiątej rocznicy założenia Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP).

Forum Ministrów Środowiska promuje rozwiązania dla regionalnych wyzwań, takich jak m.in. stopniowe zamykanie wysypisk śmieci na wolnym powietrzu, finansowanie działań na rzecz klimatu, ochrona lasów, promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym i monitorowanie jakości powietrza.

„Forum przyczyniło się do wypełnienia luki między regionalnymi i globalnymi programami w dziedzinie ochrony środowiska. Jego obecność była głównym czynnikiem w podnoszeniu głosu krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów na arenie światowej i przekładaniu osiągnięć naukowych na konkretne polityki, które wzmocniły środowiska. W ciągu ostatnich czterdziestu lat – potwierdziła dyrektor regionalna PNUMA, Jacqueline Alvarez.

(Polecamy: Himalajskie lodowce topnieją w „wyjątkowym” tempie)

Działanie będzie również dotyczyć sposobów przyspieszenia realizacji Agendy 2030 i Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) w kontekście ożywienia gospodarczego i społecznego po Covid-19, a także zajmie się kwestiami takimi jak partnerstwa i finansowanie działań na rzecz środowiska.

„To forum jest wyjątkową przestrzenią, która pozwoli nam pogłębić naszą rolę w środku globalnego kryzysu środowiskowego i nad czym musimy pracować, aby nadal była to główna przestrzeń do generowania pomysłów (…), która ma na celu promowanie wymiana doświadczeń, opieranie się na różnych wynikach spotkań i procesów środowiskowych oraz generowanie synergii w regionie” – powiedział kostarykański minister środowiska i energii oraz obecny przewodniczący Forum, Andrea Mesa.

Pierwsze spotkanie Forum odbyło się w 1982 r. w Mexico City, a od 1985 r. organ ten organizuje co dwa lata spotkania, z których każdemu przewodniczy kraj z regionu. Rząd Kostaryki sprawuje obecną prezydencję Komisji.

EFE

Znajdziesz również w środowisku

W 2021 r. schwytano ponad 300 000 osobników zwierząt i roślin

W Kolumbii ekshumowano szczątki jednego z najstarszych słoni na świecie

Francuski plan uratowania rysia północnego przed wyginięciem

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *