Najnowsze dokładne i bezpośrednie wiadomości z wojny Rosji na Ukrainie

Najnowsze dokładne i bezpośrednie wiadomości z wojny Rosji na Ukrainie

Szef Wagner krytykuje rosyjskie Ministerstwo Obrony za rzekome ataki dronów Moskwy

Specjalista sprawdza uszkodzoną elewację wielopiętrowego apartamentowca po uderzeniu drona w Moskwie, 30 maja 2023 r. (Fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP via Getty Images)

Jewgienij Prigożyn, szef prywatnej rosyjskiej firmy wojskowej Wagner, wygłosił sfabrykowaną, pełną przekleństw tyradę pod adresem rosyjskiego Ministerstwa Obrony po rzekomym ataku drona na Moskwę we wtorek.

Prigożyn powiedział w nagraniu audio na swoim kanale Telegram, że był świadomy ataku drona i martwił się nim.

„Jako ktoś, kto coś z tego rozumie, mogę powiedzieć, że wiele lat temu trzeba było zająć się tymi programami. [de drones]W odpowiedzi na pytanie dziennikarza powiedział: „Jesteśmy teraz lata za naszymi przeciwnikami, lata, a może dziesięciolecia”.

Dowódca najemników, który toczył ostry publiczny spór z rosyjskimi przywódcami wojskowymi, powiedział, że rosyjskie Ministerstwo Obrony nie robi „absolutnie” nic, aby nadążyć za postępem w technologii dronów.

„Co do dronów latających nad Moskwą i Moskwą, śmierdzące zwierzęta, co wy robicie? Świnie! Podnieście… biura, w których zostaliście umieszczeni, aby bronić tego kraju” – powiedział.

„Jesteście Departamentem Obrony. Nie zrobiliście nic… aby położyć temu kres” – kontynuował, mówiąc, że wiele razy ostrzegał przed zagrożeniem, ale urzędnicy nie zrobili nic, aby temu zapobiec.

„Dlaczego, do diabła, te drony mogą dotrzeć do Moskwy?”, powiedział. „Pozwalają spalić nasze domy”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się z przedstawicielami Kremla po rzekomym ataku.

„Dzień pracy Putina zaczął się bardzo wcześnie” i „otrzymał informacje z pierwszej ręki od organów ścigania, Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, mera Moskwy i gubernatora obwodu moskiewskiego”.

„Wszyscy działali prawidłowo. System obrony powietrznej również działał dobrze. Oczywiście mówimy o odpowiedzi kijowskiego reżimu na nasze bardzo skuteczne ataki na jeden z ośrodków decyzyjnych. Niedzielny atak” – powiedział Pieskow.

Pieskow powiedział, że nie może komentować, skąd drony zostały wystrzelone ani kto był celem.

„jedyny [que puedo decir] Jest jasne, że był to atak kijowskiego reżimu”.

Ukraina zaprzeczyła jakiemukolwiek bezpośredniemu udziałowi w ataku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *