Niektóre kraje zamykają granice, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się

Niektóre kraje zamykają granice, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się

Komisja Europejska zaproponowała sparaliżowanie ruchu lotniczego z południowej Afryki, aby zapobiec ekspansji na Europę nowej alternatywy COVID-19 Zarejestrowany w Republice Południowej Afryki.

„Komisja Europejska, w ścisłej współpracy z państwami członkowskimi, zaproponuje: Aktywacja hamulca bezpieczeństwa w celu zatrzymania ruchu lotniczego z regionu Afryki Południowej Co do wariantu B.1.1.529” – zapowiedziała przewodnicząca komisji Ursula von der Leyen.

a) tak, Unia Europejska, podobnie jak Wielka Brytania i Izrael, przystępuje do podejmowania podobnych działań. Chociaż prezydent odniósł się do „regionu Afryki Południowej” bez sprecyzowania, które kraje będą miały na niego wpływ – powinno to zostać uzgodnione z państwami członkowskimi – kraje takie jak Izrael zawiesiły loty z RPA, Lesotho, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku i Namibii. i Eswatini.

Decyzja ma miejsce po potwierdzeniu w RPA w czwartek Wykrycie nowego typu wirusa koronowego, Został zidentyfikowany jako B.1.1.529, który zawiera wiele mutacji i które z nich wzbudził „zatroskanie” wśród specjalistów, Chociaż jego wpływ nie został jeszcze zbadany.

W sumie jak dotąd przypadki tego wariantu potwierdzono w RPA, Hongkongu (u podróżnika z kraju afrykańskiego) i sąsiedniej Botswanie – wynika z danych Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych RPA.

Wariant B.1.1.529 zawiera ponad trzydzieści mutacji, a niektóre z nich, według naukowców południowoafrykańskich, Powód do niepokoju o jego potencjalny wpływ na przepuszczalność i jego potencjalną zdolność do uniknięcia wcześniejszej odporności lub ochrony.

Czechy zakazują podróżowania z niektórych krajów

Ze swojej strony Czechy zakazały podróży z RPA i innych krajów afrykańskich, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej alternatywy. Poinformował o tym sekretarz stanu Jacob Kolhank.

Zakaz, który wchodzi w życie w sobotę, dotyczy obywateli państw trzecich, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni spędzili ponad 12 godzin w Republice Południowej Afryki, Namibii, Lesotho, Eswatini, Zimbabwe, Botswanie, Mozambiku i Zambii.

Włochy zakazują wjazdu osobom, które były w niektórych krajach

Włochy Zakaz wjazdu do kraju każdemu, kto przejechał przez sześć krajów afrykańskich w ciągu ostatnich 14 dni Jako środek ostrożności. Włoski minister zdrowia Roberto Speranza podpisał zarządzenie zakazujące wjazdu obywatelom, którzy przez nią przeszli Afryka Południowa, Lesotho, Botswana, Zimbabwe. Mozambik, Namibia i Eswatini (dawniej Suazi).

W oświadczeniu dla mediów Speranza powiedział: „Nasi naukowcy pracują nad zbadaniem nowej formy. Gdy podążamy ścieżką z najwyższą ostrożnością”.

Austria zamyka granice dla podróżnych z RPA

Rząd Austrii właśnie ogłosił – Zamknięcie granic dla pasażerów przylatujących samolotem z siedmiu krajów RPA, Wśród nich jest RPA, zanim pojawił się tam nowy wariant.

Premier Austrii, konserwatywny Alexander Schallenberg, powiedział, zapowiadając środek, który wejdzie w życie następna północ.

Dotknięte kraje to RPA, Lesotho, Botswana, Zimbabwe, Mozambik, Namibia i Eswatini. Tylko obywatele Austrii i mieszkańcy kraju są uprawnieni do wjazdu do Austrii z tych krajów, chociaż muszą po powrocie Pozostań w kwarantannie przez dziesięć dni, oprócz poddania się obowiązkowemu testowi PCR i rejestracji w urzędach.

Niemcy ogłaszają RPA strefą niebezpieczną

Ogłosił to pełniący obowiązki ministra zdrowia Jens Spahn Niemcy ogłaszają RPA strefą niebezpieczną Tylko dla nowo odkrytego wariantu i tylko od dzisiejszego wieczoru Obywatele niemieccy będą mogli wjechać do kraju z tego obszaru.

Minister zauważył na swoim koncie na Twitterze: „Niemcy ogłoszą RPA strefą niebezpieczną poprzez zmienną. Wraz z wejściem w życie dzisiejszego wieczoru linie lotnicze będą mogły przewozić do Niemiec tylko obywateli niemieckich”.

Ponadto wszyscy podróżni wjeżdżający do kraju z regionu, w tym ci, którzy zostali zaszczepieni, Muszą pozostać 14 dni kwarantanny. „Zachowujemy ostrożność przy wjeździe do kraju. Odkryty nowy wariant niepokoi nas, dlatego działamy proaktywnie i z biegiem czasu. Ostatnią rzeczą, której nam teraz brakuje, jest wjazd nowego wariantu, który sprawia więcej problemów ,” powiedział.

Już pełniący obowiązki kanclerza Helge Braun mówił o możliwości zawieszenia kontaktów z regionem. Zrobił to po zauważeniu, że „naukowcy są bardzo zaniepokojeni” i że rząd zamierza omówić tę nową alternatywę z Instytutem Wirusologii Roberta Kocha (RKI).

Francja zawiesza loty na 48 godzin

Francja zawiesiła również loty z Lesotho, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku, Namibii i Eswatini natychmiast i na co najmniej 48 godzin po odkryciu nowego i niepokojącego rodzaju koronawirusa.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *