Nikaragua domaga się wiarygodnych raportów dotyczących praw człowieka od Organizacji Państw Amerykańskich

nicaragua-bandera

„Mówiąc o odnowionej Ameryce (temat pięćdziesiątej pierwszej sesji Zgromadzenia Ogólnego), uważamy, że ważne jest odnowienie prac Międzyamerykańskiej Komisji Praw Człowieka i poczynienie postępów w zakresie raportów z jej prac, które w przypadek mojego kraju opiera się na fałszywych wiadomościach zaczerpniętych z doniesień prasowych lub tweetów”.

Macfields nalegał, by wysłuchano obu stron tej samej monety, by było więcej dialogu i by był on skonstruowany w harmonijny sposób, aby uchwycić wszystkie niuanse i kolory praw człowieka.

Powiedział, że w Nikaragui 1,5 miliona dzieci otrzymuje darmową żywność w szkołach i jest to również prawo człowieka, takie jak kwestia dostępu do mieszkań solidarnych, naprawa i budowa ponad tysiąca ośrodków opieki zdrowotnej i jednostek opieki zdrowotnej przez cały stan. , wskazany.

Podkreślił, że to są prawa człowieka, które w moim kraju są promowane i gwarantowane.

W tym sensie zasygnalizował, że w przedstawionych w piątek raportach Międzyamerykańskiej Komisji Praw Człowieka i Międzyamerykańskiego Trybunału Praw Człowieka dostarczą własny przypis.

Dzień wcześniej delegacja kraju Ameryki Środkowej potwierdziła odmowę włączenia tematu „Sytuacja w Nikaragui” do porządku obrad w punkcie 24.

Potem nastąpił protest głosem zastępcy stałego przedstawiciela tego kraju przed mechanizmem regionalnym Michaela Campbella, który wezwał państwa członkowskie do „utrzymania nieskrępowanego przywiązania do fundamentalnych zasad poszanowania suwerenności narodowej,

Wolność samostanowienia i nieingerencji w sprawy wewnętrzne.

Nikaragua szanuje was, panie prezydencie, prosimy o odnotowanie w protokole naszego odrzucenia tego punktu porządku obrad, zauważył Campbell natychmiast po zatwierdzeniu porządku obrad spotkania, któremu przewodniczy Gwatemala jako kraj goszczący.

„Byliśmy konsekwentni w naszym przesłaniu i z odnowionym mandatem ludu Nikaragui, któremu przyznano wolność, przejrzystość i suwerenność głosowaniem prawie trzech milionów obywateli w dniu 7 listopada, i będziemy nadal kształtować przyszłość pełną pokoju, dobrobytu i dobre samopoczucie” – podkreślił ambasador Campbell.

Sprzeciw Stałego Przedstawicielstwa Nikaragui wobec wniosku złożonego przez Kanadę, Kolumbię, Kostarykę, Stany Zjednoczone i Paragwaj jest już odzwierciedlony w przypisie do porządku dziennego w punkcie 24.

pamięć / mm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *