Oszustwa motywacyjne związane z kradzieżą tożsamości: coraz powszechniejsze

Oszustwa motywacyjne związane z kradzieżą tożsamości: coraz powszechniejsze

Historia Carmen Gonzalez, Latynoski, która straciła tysiące dolarów na zwrotach, może być bardziej powszechna niż myślisz. Padła ofiarą oszustwa, w którym podszywali się pod jej tożsamość, a także ukradli pieniądze z jej czeku stymulującego inflację.Carmen powinna była otrzymać kwotę odpowiadającą płatności bezpośredniej w wysokości 700,00 USD. Jednak pieniędzy nadal nie ma na Twoim koncie bankowym. Ogłoszony obywatel www.univision19.com Kwota została wpłacona od 14 października, ale nie pojawiła się jeszcze na Twoim koncie bankowym.

Stwierdził również, że California Franchise Tax Board (FTB) powiedziała mu, że po zatwierdzeniu pieniędzy nie mogą otrzymać zwrotu pieniędzy. FTB ze swojej strony potwierdza, że ​​pieniądze z czeku stymulującego inflację zostały wysłane na konto zainteresowanej strony.

Według danych Federalnej Komisji Handlu USA w ciągu roku około 30 000 osób doświadczyło kradzieży tożsamości w Kalifornii. Ale stan Carmen jest jeszcze poważniejszy, jeśli weźmie się pod uwagę, że to nie pierwszy raz, kiedy jej się to przytrafiło.

Osoba poszkodowana powiedziała: „Od 2018 roku gubię pieniądze i nie wiem, gdzie one są”. Univision19. Ze względu na rosnący status tych spraw prokurator generalny Kalifornii Rob Ponta ostrzegł przed tym niebezpieczeństwem.

Agencja stwierdziła, że ​​coraz więcej złodziei chce ukraść pieniądze z czeków stymulacyjnych z powodu inflacji.

Według Cataliny Martinez, rzeczniczki FTB, aby odzyskać te pieniądze, istnieje sposób na wymianę karty debetowej. Martinez wspomniał również, że w przypadku wpłaty bezpośredniej, ewentualne zwroty zależą od jego banku.

Co mogę zrobić, aby uniknąć oszustw podczas sprawdzania bodźca?

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić, za pośrednictwem linii FTB 800-542-9332, ile masz pieniędzy. Nie wolno podawać nikomu informacji o koncie bankowym, numerze ubezpieczenia społecznego, numerze ITIN ani karcie kredytowej.

Nie płać nikomu, kto twierdzi, że pomaga przyspieszyć nadejście pieniędzy. Nie klikaj linków otrzymanych e-mailem, SMS-em lub WhatsApp. I nie zapomnij kończyć połączeń, w których proszą Cię o informacje, które „powinny” aktywować Twoją kartę debetową.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *