Palestyna potępia ekspansję izraelskich osiedli na Zachodnim Brzegu

Palestyna potępia ekspansję izraelskich osiedli na Zachodnim Brzegu

W oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ekspatriantów potępiło decyzję Tel Awiwu o ogłoszeniu przetargu na budowę 1029 mieszkań, 940 w osiedlach Efrat i Beitar Illit oraz 89 w okupowanym rejonie Wschodniej Jerozolimy.

MSZ stwierdziło, że działanie to jest sprzeczne z ostatnimi zapewnieniami Izraela, którego władze obiecały sparaliżować te działania w ciągu najbliższych czterech miesięcy w obliczu nacisków międzynarodowych.

Wątpił, aby projekt ustawy potwierdzał, że urzędnicy w tym kraju kontynuują strategię apartheidu, mającą na celu zamknięcie drzwi wszelkim możliwościom ustanowienia państwa palestyńskiego.

Pomimo przedstawionych danych izraelska organizacja pozarządowa Peace Now potępiła, że ​​po dwóch dniach obrad w czwartek i piątek Wyższa Rada Planowania zatwierdziła budowę 7157 nowych domów i legalizację czterech placówek.

Organizacja Narodów Zjednoczonych i świat uważają wszystkie izraelskie osiedla na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie za nielegalne, ale władze Tel Awiwu rozróżniają osiedla autoryzowane i nieautoryzowane.

Większość placówek, zalążek przyszłych osad, została założona przez skrajnie prawicowe frakcje i grupy bez zgody rządu, powodując starcia w przeszłości.

Według różnych szacunków we Wschodniej Jerozolimie mieszka ponad 200 000 żydowskich osadników, a na pozostałej części Zachodniego Brzegu ponad 450 000.

RO / RUB

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *