Panama opłakuje śmierć wybitnego naukowca

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Na portalu społecznościowym Twitter Crítica poinformowała, że ​​po czterech tygodniach walki z Covid-19 „odszedł w spokoju pionier nauki, odważny i uparty działacz społeczny”.

Baiano Digital zauważa również, że Światowa Nagroda Ludnościowa ONZ z 1994 r. poświęciła swoją wiedzę rozwojowi człowieka w Ameryce Łacińskiej.

Dodał, że Miro, który pomógł ratować życie po przewrocie wojskowym w Chile w 1973 roku, urodził się i wychował w stolicy, Santa Ana, gdzie w wieku sześciu lat był świadkiem interwencji obcych sił, która położyła temu kres. strajku lokatorskiego w 1925 roku.

Studiował również w Instytucie Narodowym i należał do pierwszego pokolenia absolwentów Uniwersytetu Panamskiego.

Wspaniały Przesmyk pojawił się jako członek Narodowego Frontu Młodzieży, który wyrósł z tłumu odrzucającego Porozumienie Reguł Phila Heinza w grudniu 1947 roku, czytamy w biuletynie.

Jako dyrektor ds. statystyk i spisów powszechnych Generalnego Kontrolera Republiki była odpowiedzialna za organizację i kierowanie Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań z 1950 r., będącym standardem jakości w jego opracowywaniu i wynikach.

Bayano w swojej pracy w ONZ dodała, że ​​była dyrektorem Latynoamerykańskiego Centrum Studiów Populacyjnych w Santiago de Chile. Współpracował również z Colegio de México i Latin American College of Social Sciences.

Uważana za pierwszą kobietę eksperta w dziedzinie demografii w Ameryce Łacińskiej, kierowała Komisją Gospodarczą ds. Ameryki Łacińskiej oraz Karaibskim Centrum Demograficznym dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Ze swej strony czasopismo analityczne El Periódico de Panamá podaje, że w 1984 Miró był kandydatem na wiceprezydenta José Renana Esquivela, zagorzałego zwolennika humanitarnej medycyny środowiskowej.

L/Ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *