Peru: Human Rights Network spodziewa się uwięzienia rządzących

Peru: Human Rights Network spodziewa się uwięzienia rządzących

A swoje przekonanie, że taki będzie wynik prezydent Diny Boulwart i premiera Alberto Otaroli oparli na precedensie, że były prezydent Alberto Fujimori został skazany na 25 lat więzienia lata temu jako mediator w popełnieniu dwóch masakr, na jego własne ryzyko, jako sędzia tych zgonów.

Tak stwierdziła sekretarz wykonawcza Krajowego Koordynatora Praw Człowieka, Jenny Dadur, która podczas wizyty w południowym mieście Arequipa oznajmiła, że ​​„Mogę zapewnić, że Dina Boulwart i Otarola oraz cała ta grupa trafią do więzienia. „

Dodał, po kolejnych doniesieniach międzynarodowych organów sprzeciwiających się rządowi prezydenta, który zastąpił prezydenta Pedro Castillo, że istnieją wyraźne przesłanki wskazujące na odpowiedzialność państwa za nadmierne użycie siły wobec protestujących.

Na podstawie śledztwa koordynatora i międzynarodowych oświadczeń Dadur wskazał, że represje są polityką państwa, ze względu na jego systematyczną metodologię.

Powołał się na wyniki sekcji zwłok ofiar i stwierdził, że potwierdziły one, że pociski wojska i policji trafiały najczęściej od pasa w górę, co wskazuje, że intencją było spowodowanie śmierci celu, co dodaje się do użycia. Jedna z broni wojennych, która nie jest zgodna z kontrolą demonstracji.

Urzędnik NHRC zwrócił uwagę, że sprawcy są bezpośrednio odpowiedzialni za śmierć, ale są ostatnim ogniwem w łańcuchu dowodzenia, na czele którego stoi prezydent Boulwart, jako Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.

Prezydent zaprzecza, że ​​miał obowiązki operacyjne i bezpośrednie dowodzenie siłami zbrojnymi, jak twierdził wówczas Fujimori, a sędziowie nie uznali tego za rozgrzeszenie go z winy.

Boulwart zapewnił, że „dowodzi, ale nie dowodzi, udając, że nie może powstrzymać działań armii i policji, co jest kłamstwem”.

Prawnik koordynatora, Mar Perez, również skrytykował wymiar sprawiedliwości za zwłokę w zbadaniu blisko 70 ofiar śmiertelnych odnotowanych podczas protestów i wskazał, że opóźnienie wynikało z wyraźnego sojuszu między prokuratorem Patricią. Benavides i głowa państwa.

Od strony prawnej, jeśli sprawcy i osoby odpowiedzialne za śmierć nie zostaną skazani, koordynator może odwołać się do międzynarodowych organów prawnych, do których należy państwo Peru.

Jha / Mrs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *