Populacja Kalifornii w USA zmniejszyła się po raz pierwszy – Prensa Latina

Populacja Kalifornii w USA zmniejszyła się po raz pierwszy - Prensa Latina

Dwa powody, które rząd przypisuje temu spadkowi, to wzrost zgonów z powodu Covid-19, ponieważ szacuje się, że od początku epidemii zginęło w stanie ponad 62 tysiące osób, a na drugim miejscu spadek. W liczbie imigrantów.

Spadek ten zatrzymał rosnącą passę sięgającą powstania tak zwanego Golden State 9 września 1850 r. Po gorączce złota, która wywołała falę poszukiwaczy bogactwa na Zachodzie.

Statystyki nadeszły tuż po ogłoszeniu przez Census Bureau w zeszłym tygodniu, że Kalifornia straci miejsce w Izbie Reprezentantów z powodu wolniejszego wzrostu w ostatniej dekadzie niż w innych stanach Ameryki Północnej.

Jednak populacja Kalifornii nadal wynosi nieco poniżej 39,5 miliona, a jej reprezentacja w Kongresie pozostaje jedną z największych.

W latach 2010-2020 około 6,1 miliona mieszkańców opuściło stan, a tylko 4,9 miliona przybyło z różnych części kraju, różnica, która nie rekompensuje urodzeń i imigrantów, zgodnie z analizą danych spisowych przeprowadzoną przez Public Policy Institute. Kalifornia.

W normalnym roku region ten miałby przyjąć od 140 do 150 tysięcy obcokrajowców, ale w 2020 roku było ich tylko 29 tysięcy, co jest bezpośrednim efektem działań podjętych przez administrację ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa, który wstrzymał napływ imigracji w kontekście kryzys zdrowotny.

Na przykład globalna blokada spowodowana kryzysem zdrowotnym spowodowała 29-procentowy spadek liczby studentów zagranicznych podróżujących do Kalifornii, co oznacza, że ​​liczba osób spadła o około 53 000, zgodnie z raportem.

W międzyczasie liczba urodzeń nadal spadała – odzwierciedlając krajowy trend – podczas gdy odnotowano 19-procentowy wzrost śmiertelności w stanie w porównaniu ze średnią z poprzednich trzech lat.

msm / dfm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *