Potwierdzone zgony i aresztowania w narodowym strajku przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii

Potwierdzone zgony i aresztowania w narodowym strajku przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii

Podczas starć z policją zginęło kilka osób, a ponad 80 aresztowano Równowaga strajków narodowych Przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii.

Organizacja pozarządowa Templores potwierdziła 851 przypadków przemocy policyjnej, W tym 10 zabitych; 18 przypadków wystrzałów; Osiem osób doznało urazów oczu. Według raportu dokumentującego demonstracje z 30 kwietnia, 655 arbitralnych aresztowań.

Burmistrz Bogoty Claudia Lopez potwierdziła na swoim koncie na Twitterze, że na ulicach były setki protestujących, trudności w transporcie i transporcie publicznym oraz wykluczyła sabotaż.

Kilku internautów w tej samej sieci społecznościowej pokazało filmy z demonstracji w Cali, Cartagenie, Bucaramanga i Medellin w sobotę z silną obecnością policji, wojska i oddziałów zamieszek, co potępili obrońcy praw człowieka.

Dodajmy do powszechnego niezadowolenia z ustawy o trwałej solidarności (reforma podatkowa) odrzucenie przez byłego prezydenta Lvaro Uribe (2002-2010) wezwania wojska do użycia broni przeciwko protestującym.

„Popierajmy prawo żołnierzy i policji do używania ich broni w celu obrony ich bezpieczeństwa oraz ochrony ludzi i mienia przed aktami wandalizmu” – napisał Uribe na Twitterze w piątek. Kilka godzin później platforma społecznościowa usunęła post.

„Ludzie nie chcą, abyś był mordercą i przestępcą”, wśród innych wyrazów odrzucenia wobec byłej głowy państwa Kolumbii, pokazujących irytację obywateli na portalach społecznościowych.

Z drugiej strony prezydent Ivan Duque ogłosił dzień wcześniej, że wydał polecenie Ministerstwu Finansów Przeformułowali kontrowersyjny projekt i zapowiedzieli, że wykluczą podwyżkę podatku VAT (Podatek od wartości dodanej) za usługi i towary, między innymi zmiany, które zostaną omówione później w Kongresie.

„Dałem bardzo jasne instrukcje Skarbowi Państwa (…), aby zbudował nowy tekst z Kongresem, który przynosi konsensus, a także pozwala na jego sponsorowanie poprzez cenne propozycje partii i społeczeństwa obywatelskiego” – stwierdził prezydent w swoim programie w gazecie telewizyjnej ” Zapobieganie i działanie ”.

Duque przyznał, że decyzja była odpowiedzią na „różnice i obawy obywateli”, z których ten ostatni był widoczny w strajku narodowym, który zmobilizował tysiące obywateli w różnych miastach kraju.

(Informacje od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *