Potwierdzone zgony i aresztowania w narodowym strajku przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii

Potwierdzone zgony i aresztowania w narodowym strajku przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii

Podczas starć z policją zginęło kilka osób, a ponad 80 aresztowano Równowaga strajków narodowych Przeciwko reformie podatkowej w Kolumbii.

Organizacja pozarządowa Templores potwierdziła 851 przypadków przemocy policyjnej, W tym 10 zabitych; 18 przypadków wystrzałów; Osiem osób doznało urazów oczu. Według raportu dokumentującego demonstracje z 30 kwietnia, 655 arbitralnych aresztowań.

Burmistrz Bogoty Claudia Lopez potwierdziła na swoim koncie na Twitterze, że na ulicach były setki protestujących, trudności w transporcie i transporcie publicznym oraz wykluczyła sabotaż.

Kilku internautów w tej samej sieci społecznościowej pokazało filmy z demonstracji w Cali, Cartagenie, Bucaramanga i Medellin w sobotę z silną obecnością policji, wojska i oddziałów zamieszek, co potępili obrońcy praw człowieka.

Dodajmy do powszechnego niezadowolenia z ustawy o trwałej solidarności (reforma podatkowa) odrzucenie przez byłego prezydenta Lvaro Uribe (2002-2010) wezwania wojska do użycia broni przeciwko protestującym.

„Popierajmy prawo żołnierzy i policji do używania ich broni w celu obrony ich bezpieczeństwa oraz ochrony ludzi i mienia przed aktami wandalizmu” – napisał Uribe na Twitterze w piątek. Kilka godzin później platforma społecznościowa usunęła post.

„Ludzie nie chcą, abyś był mordercą i przestępcą”, wśród innych wyrazów odrzucenia wobec byłej głowy państwa Kolumbii, pokazujących irytację obywateli na portalach społecznościowych.

Z drugiej strony prezydent Ivan Duque ogłosił dzień wcześniej, że wydał polecenie Ministerstwu Finansów Przeformułowali kontrowersyjny projekt i zapowiedzieli, że wykluczą podwyżkę podatku VAT (Podatek od wartości dodanej) za usługi i towary, między innymi zmiany, które zostaną omówione później w Kongresie.

„Dałem bardzo jasne instrukcje Skarbowi Państwa (…), aby zbudował nowy tekst z Kongresem, który przynosi konsensus, a także pozwala na jego sponsorowanie poprzez cenne propozycje partii i społeczeństwa obywatelskiego” – stwierdził prezydent w swoim programie w gazecie telewizyjnej ” Zapobieganie i działanie ”.

Duque przyznał, że decyzja była odpowiedzią na „różnice i obawy obywateli”, z których ten ostatni był widoczny w strajku narodowym, który zmobilizował tysiące obywateli w różnych miastach kraju.

(Informacje od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *