Prezydent Kostaryki rozpoczyna oficjalną wizytę w Hiszpanii

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

W swojej pierwszej działalności w kraju iberyjskim Alvarado weźmie udział w organizowanym przez Europa Press Forum Amerykańskim, w którym opowie o zrównoważonym rozwoju środowiskowym i narodowym planie dekarbonizacji.

Następnie odbędzie osobne spotkania z królem Hiszpanii Filipem VI, a szef hiszpańskiego rządu Pedro Sánchez nawiązuje do agendy ujawnionej przez Radę Prezydencką.

Wyjaśnił, że z każdym z prezydentów Kostaryki będzie poruszał takie kwestie, jak zrównoważony rozwój, współpraca, handel i inwestycje w zieloną i niebieską gospodarkę.

Podczas swojej wizyty w Hiszpanii, będącej pierwszym etapem trasy do 1 kwietnia, obejmującej Francję, Alvarado weźmie udział w dyskusji na wysokim szczeblu zorganizowanej przez Sekretariat Iberoamerykański, w której omówi znaczenie gospodarki ekologicznej i sprzyjającej włączeniu społecznemu. powrót do zdrowia.

W tekście dodano, że pierwszy dzień zakończy się spotkaniem biznesowym z potencjalnymi inwestorami w turystykę, aby promować Kostarykę jako kraj możliwości wyróżniający się ludzkim talentem oraz bezpieczeństwem politycznym i prawnym.

Izba Prezydencka potwierdza, że ​​w celu realizacji programu biznesowego Alvarado weźmie udział jutro w spotkaniu z Hiszpańską Federacją Organizacji Biznesowych, a także w spotkaniu biznesowym z Radą Biznesu Alianza Iberoamericana.

Program w Hiszpanii obejmuje wizytę w Ibero-American Organization for Social Security, spotkanie z burmistrzem Madrytu José Luis Martinez Almeida, jego udział w spotkaniu z członkami Ibero-American Youth Organization oraz na otwarciu Wystawa fotografii: Ocean.

We Francji, jak poinformowała Izba Prezydencka, Alvarado weźmie udział w oficjalnej ceremonii odsłonięcia portretu byłego prezydenta Juana Rafaela Mory Porrasa w Maison de l’Amérique Latine i podzieli się z uczestnikami możliwościami i wyzwaniami w agendzie regionalnej i globalnej . .

Na zakończenie swojej oficjalnej wizyty prezydent Kostaryki spotka się z przedstawicielami Francuskiej Agencji Rozwoju, która już udzielała wsparcia kredytowego na wzmocnienie finansowe jego kraju, aby omówić stosunki współpracy.

Dom prezydencki dodał, że Alvarado powróci 2 kwietnia, aby oddać swój głos następnego dnia w drugiej turze wyborów prezydenckich. je / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.