Prezydent Peru krytykuje kopiowanie jego możliwej dymisji – Escambrai

Prezydent Peru krytykuje kopiowanie jego możliwej dymisji - Escambrai

Głowa państwa zdawała się nawiązywać do demonstracji w obronie rządu i przeciwko potępianym przez różne sektory puczystom, a także na korzyść Kongresu.

„Ile ich kosztowało wchłonięcie tych, którzy rządzili krajem, a którzy przybyli dzisiaj, aby rządzić człowiekiem” – powiedział Castillo. (fot. PL)

Prezydent Peru Pedro Castillo zdemaskował pogłoski o jego ewentualnym wakacie (jego dymisji przez parlament) i powiedział, że tym, którzy zawsze rządzili ich krajem, trudno jest zaakceptować jego wybór na głowę państwa.

Powiedział: „Nie interesują nas pogłoski, że wakaty są w modzie, co ja nazywam „lenistwem”, bo myślą o tym tylko leniwi ludzie, którzy od dawna żyli poza państwem i nie mają dziś przyjemności z władzy i „dlatego okłamują ludzi. Wprawiają w zakłopotanie ludność”.

„Ile kosztuje ich asymilacja tych, którzy rządzili krajem i dla których dziś rządzi człowiek z ludu, a ile kosztuje ich zaakceptowanie tego dla tych, którzy nie mogli wygrać wyborów i którzy dzisiaj nie można wygrać na ulicach”.

Głowa państwa zdawała się nawiązywać do demonstracji w obronie rządu i przeciwko potępianym przez różne sektory zamachom stanu, a także na korzyść Kongresu.

Powiedział też, że jego kraj krzyczy na ulicach, że należy przeprowadzić poważne reformy konstytucyjne, co nie oznacza wyobcowania kapitału, jak mówią przeciwnicy zmian, podkreślając, że są ważni biznesmeni skromnego pochodzenia, którzy są zaangażowani w inwestowanie w państwo . kraj.

Zwrócił również uwagę na jednoczesne pojawienie się premier Mírthy Vázquez przed Kongresem Republiki, domagając się ratyfikacji w drodze wotum zaufania dla ustawodawcy.

Castillo zauważył, że ta ratyfikacja miałaby na celu przywrócenie suwerenności nad źródłami gazu ziemnego, tak zwaną drugą reformę rolną, w celu wzmocnienia rodziny i drobnego rolnictwa; Finansowanie prac wodociągowych, sanitarnych, zdrowia publicznego i walki z przestępczością.

Odnośnie tego ostatniego powiedział, że dziś, we wtorek, spotka się z ministrami spraw wewnętrznych, obrony i sprawiedliwości w celu zwalczania przestępczości, z udziałem objazdów chłopów – popularnych grup porządku publicznego – i zorganizowanej ludności.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *