Prezydent podkreśla walkę robotników z Nikaragui

Prezydent podkreśla walkę robotników z Nikaragui

W hołdzie z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy obchodzonego 1 maja Ortega zauważył, że te administracje zaczęły wyrzucać na ulice tysiące pracowników z różnych sektorów.

W tym sensie odniósł się do konstytucji Narodowego Frontu Robotniczego w kraju Ameryki Środkowej, przez którą broni się prawa do pracy, ziemi chłopskiej i prawa własności.

„W ciągu tych 17 lat PNL i sandiniści pozostali z całą siłą jedności, która pochodzi z zaangażowania w rewolucjonistę, tak jak zwykli mawiać komandor Borges i komandor Carlos Fonseca” – wspomina.

W hołdzie Thomasowi Borgowi, jednemu z założycieli FSLN, głowa państwa zwróciła uwagę na działania rządów USA na rzecz zniszczenia Kuby, Wenezueli i Nikaragui.

Na największym z Antyli prezydent Nikaragui podkreślił opór Kubańczyków embargiem nałożonym przez Stany Zjednoczone, które trwało ponad sześć dekad.

Przywódca Sandinistów podkreślił, że „nie byli i nie będą mogli tego zrobić z Kubą”. Podobnie odniósł się do Wenezueli i przypomniał, jak zachęcali i sprowokowali zamach stanu przeciwko Hugo Chávezowi w 2002 roku, aby zniszczyć rewolucję boliwariańską.

W związku z tym Ortega skomentował, że zostały skradzione z państwa Wenezueli i że robią to, jak powiedział, przez rzekomo demokratyczne rządy.

W swoim przemówieniu przywódca FSLN skomentował niedawne wyjście Nikaragui z Organizacji Państw Amerykańskich (OPA), zaznaczając jednocześnie, że ciało to było wykorzystywane przez Stany Zjednoczone do najeżdżania krajów.

Prezydent podkreślił, że „nikt nie akceptuje nałożenia, gdy cieszy się ono godnością”.

Podobnie twierdził, że Nikaragua jest małym miastem, ale z potęgą Rubéna Darío i walcząc z szaloną małą armią generała Sandino.

„Jesteśmy gotowi do walki z Goliatem, jeśli zaatakujemy Goliata. Nie sprzedajemy ani nie poddajemy się” – podkreślił prezydent.

Meme / ypf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *