Protesty w Kolumbii: zapowiedziano zaawansowany krok w negocjacjach między rządem a Krajową Komisją ds. Bezrobocia

Protesty w Kolumbii: zapowiedziano zaawansowany krok w negocjacjach między rządem a Krajową Komisją ds. Bezrobocia

Po dziewięciu dniach rozmów poczyniono postępy w niektórych ważnych kwestiach, a inne zarejestrowano w celu podjęcia działań następczych. Zdjęcie: EFE.

Rząd Kolumbii i Krajowa Komisja ds. Bezrobocia osiągnęły porozumienie co do zasady w sprawie gwarancji protestuPrzedstawiciele grupy powiedzieli we wtorek.

Wyjaśnili w oświadczeniu, że po dziewięciu dniach rozmów osiągnęli wstępne porozumienie, które zapewnia ogólne ramy dla zapewnienia mobilizacji, co pozwoli na rozpoczęcie negocjacji w sprawie dokumentu nadzwyczajnego przedstawionego przez komisję.

Wspomnieli o tym Mają nadzieję, że ułatwią i wesprą negocjacje z innymi zmobilizowanymi grupami młodzieży i obywateli.

Podkreślili: „Mamy nadzieję, że rząd wkrótce ratyfikuje wcześniejszą umowę, a możemy ją sformalizować w obecności prezydenta Republiki Ivana Duque, aby rozpocząć negocjacje”.

Francisco Maltese Tello, szef jednostki centralnej w Trapagadores, członek Krajowej Komisji ds. Bezrobocia, wezwał do wznowienia protestów w kraju w jutro w środę i w następny piątek, miesiąc po rozpoczęciu tego środka nacisku.

Maltański Tilo, rzecznik komisji, potwierdził, że w ponad 700 gminach w kraju trwa stała mobilizacja.

Będziemy organizować imprezy kulturalne, imprezy rozrywkowe i cacerolazos w nocy, a we wtorek będziemy nadal wspierać Kongres w celu omówienia wniosku o wotum nieufności wobec Sekretarza Obrony Diego Molano, O jego odpowiedzialności za przemoc policyjną wobec ludzi, z wyszczególnieniem.

Od 28 kwietnia w kraju rozpoczął się strajk przeciwko szkodliwej reformie podatkowej, która podwyższyłaby podatek od towarów i usług od towarów i usług.

Pomimo wycofania ustawy przez rząd, protesty tego dnia stały się społecznym wybuchem przeciwko rządowi Ivana Duque z coraz dłuższą listą żądań.

W tym kontekście policja krajowa i jej elitarne ramię, Mobilny Oddział Riot, a także armia rozpoczęły zdecydowaną rozprawę z ponad dwoma tysiącami przypadków przemocy wobec demonstrantów, w szczególności ponad 50 ofiarami śmiertelnymi. .

W obliczu tego scenariusza przemocy ze strony Sił Generalnych obie izby Kongresu wdrożyły propozycje wotum nieufności wobec Sekretarza Obrony, którego uważają za odpowiedzialnego za te wydarzenia.

(Informacje od Prensa Latina)

Zobacz też:

Oto, co robimy dla tych, którzy nimi handlują: ponad 149 ataków na dziennikarzy w Kolumbii

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *