Putin chce portu na Morzu Czarnym i osłabia NATO

Putin chce portu na Morzu Czarnym i osłabia NATO

Sytuacja na Ukrainie jest napięta z dnia na dzień. . domyślny tydzień obdarowanie Przeżywamy po spotkaniu w Genewie na szefa dyplomacji Rosja, Siergiej Ławrowa Sekretarz Stanu USA Anthony Blinken dali NATO trochę powietrza. Po tym tygodniu, próbując dać szansę dialogowi, Rosja, Europa i NATO mogą mniej czekać i działać więcej. Putin, bohater obecnego konfliktu, jakim był na początku 2014 roku na Krymie, mówi o tym jasno. wymagania i aspiracje. pierwszy:

Port ciepłe morze

Starożytnym dążeniem Katarzyny Wielkiej było to, że Rosja miała tzw z portu gorące morze W przeciwieństwie do lodowatego Bałtyku, Morza Kaspijskiego czy Morza Azowskiego, nadal najeżdża Putina.

Dziś Rosja nie ma zbytu na Morzu Czarnym. W rzeczywistości będzie, ponieważ Krym ma linię brzegową nad Morzem Czarnym. Ale poza Krymem nie ma takiego portu. Z tego powodu rosyjskie siły rozmieszczone na Ukrainie stacjonują w jej bliskim sąsiedztwie” Donbas, na dalekim wschodzie Ukrainy na granicy z Rosją. Co więcej, najbardziej prorosyjską częścią kraju jest ta, która przewodniczy części dziwnej Wołodymyr Zełenski.

Analitycy polityczni są zdania, że ​​gdyby doszło do rosyjskiej inwazji, to niewątpliwie w tym regionie. To najlepszy sposób na dotarcie do Kijowa, stolicy Ukrainy.

Wzmocnienie bloku chińsko-rosyjskiego

Putin wierzy, że Chiny staną się lub staną się dominującą potęgą w przyszłym świecie. Biorąc pod uwagę ideologiczne powiązania z reżimem Xi Jinpinga, nie waha się stanąć u jego boku, próbując osłabić NATO, Stany Zjednoczone, które uważa za mniej potężne na mapie międzynarodowej, oraz zużytą Europę, która nie może. Nie mają ani armii, ani silnej i budzącej postrach gospodarki. Dlatego stara się zademonstrować swoją siłę militarną, zbliżając się do Ukrainy. W rzeczywistości się rozprzestrzenił 150 000 wojskowych Wzdłuż wschodniej granicy Ukrainy.

Podział NATO

Putin uważa, że ​​Europa jest bardziej podzielona, ​​niż się wydaje, a Stany Zjednoczone nie są już w stanie przejść na front atlantycki, ponieważ mają wystarczająco dużo, by zwrócić się w stronę obrony Pacyfiku, aby spróbować powstrzymać uderzające Chiny. Dlatego Ukraina narzuca wartość Ogromna geostrategia NATO domaga się tego na korzyść bloku atlantyckiego, czerwonej linii, na którą Putin nie zgodzi się w żadnych okolicznościach. Rosja nie ujrzy tej fuzji dobrymi oczami. Z tego powodu odradza się zimna wojna. I w tym celu wysłał w region 150 000 żołnierzy, aby zmusić NATO do pokazania siły. Obecnie Stany Zjednoczone ogłosiły 5000 żołnierzy, a kilka krajów sojuszu wysunęło się, że również rozmieszczą wojska. Na przykład Hiszpania wyśle ​​fregatę do Bułgarii Place de Lisau i bam meteor. W poniedziałek fakt ten został odebrany przez Rosję za pośrednictwem swojej ambasady w Hiszpanii z komunikatem w swoich sieciach:

Zależność Europy od rosyjskiego gazu

Putin wie, że ma moc powstrzymania Europy: absolutna zależność Europy od niej gaz w Rosji. Zostało to już wyjaśnione w podboju i późniejszej aneksji Krymu w 2014 r. i jest to już jasne Pogoda przedwojenna na Ukrainie. Cena gazu już od początku kryzysu odnotowała znaczny wzrost cen paliw.

Wzrostowi, któremu towarzyszyły spadki na giełdach na całym świecie. Nawet w Rosji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.