Radio Hawana Kuba | Argentyna: pojawienie się eskortowania ofiar przemocy

Eileen Mazina

Buenos Aires, 7 lipca (RHC) – argentyńska minister ds. kobiet, płci i różnorodności, Aileen Mazina, podkreśliła w piątek, że od 2019 r. ta teka rządowa towarzyszyła i doradzała ponad milionowi osób w przypadkach przemocy.

Zamykając posiedzenie Rady Federalnej w sprawie zmierzenia się z tym problemem, poszanowania różnorodności i budowania opiekuńczego społeczeństwa, minister podkreślił potrzebę wzmocnienia polityk publicznych gwarantujących poszanowanie praw wszystkich obywateli.

Skrytykował też sekcje opozycyjnej koalicji Juntos por el Cambio, które nawołują do zamknięcia ministerstwa.

Będziemy bronić tej przestrzeni. Podkreślił, że nie będziemy negocjować dla ludzkiego życia i godności.

Wydarzenie rozpoczęło się dzień wcześniej i zgromadziło przedstawicieli różnych regionów pracujących nad zdiagnozowaniem specyficznych potrzeb każdej jurysdykcji.

Od 2020 r. rada opracowuje również między innymi strategie mające na celu wyeliminowanie przemocy ekonomicznej, promowanie bardziej sprawiedliwej reorganizacji opieki, środki na rzecz reformy i identyfikacji osób transpłciowych i transpłciowych.

Żyjemy w skomplikowanych czasach i są tacy, którzy nadal zachęcają i pielęgnują antydemokratyczną retorykę. Nacisk kładziony jest szczególnie na obszary płci i wszystko, co oznacza postęp, ostrzegł Mazzina pierwszego dnia imprezy.

Walczmy, bo mamy zaangażowanie, przekonanie i siłę, by dalej walczyć o budowę bardziej równego społeczeństwa, o prawa, które osiągnęliśmy i o tych, których brakuje – dodał. (fontanna:PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *