Radio Holguin – Liczba przypadków Covid-19 nadal rośnie w obu Amerykach

Radio Holguin – Liczba przypadków Covid-19 nadal rośnie w obu Amerykach

Panamerykańska Organizacja Zdrowia (PAHO) ostrzegła, że ​​zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19, nadal rosną w większości krajów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Trendy są jasne: w całym regionie w tym roku było gorzej niż wcześniej. Dr Carissa Etienne, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia, ostrzegała w wielu miejscach, że liczba infekcji jest obecnie wyższa niż w jakimkolwiek innym czasie tej pandemii.

Wyjaśnił, że najwyższy wzrost liczby obrażeń i zgonów na Trynidadzie i Tobago miał miejsce w zeszłym miesiącu. Podczas gdy szpitale na Haiti testowały podaż tlenu, w krajach Ameryki Środkowej, takich jak Panama i Gwatemala, odnotowano wzrost nowych przypadków.

Kraje Ameryki Południowej, takie jak Argentyna, Urugwaj i Chile, odnotowują wzrost liczby zakażeń, zachorowań i zgonów w Boliwii i Kolumbii w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nawet w tym ostatnim kraju łóżka na oddziałach intensywnej terapii prawie ograniczają ich pojemność.

Według zarejestrowanych danych na całym kontynencie, w tym w Ameryce Północnej, w zeszłym tygodniu odnotowano prawie 1,2 miliona nowych przypadków Covid-19 i ponad 34 000 zgonów.

Podobnie cztery z pięciu krajów o największej liczbie zgonów na świecie znajdują się w obu Amerykach.

Pomimo faktu, że liczba łóżek szpitalnych w całym regionie podwoiła się, a nawet potroiła, pojemność oddziałów intensywnej terapii osiągnęła swój limit, kończy się tlen, a personel medyczny jest przepracowany, ubolewał dyrektor Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia.

Z drugiej strony wskazał, że kontrola Covid-19 w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach może zająć lata, jeśli obecny powolny wskaźnik szczepień utrzyma się w tym regionie, ponieważ trzy procent populacji zostało zaszczepionych w niektórych krajach, podczas gdy w w innych odsetek nie osiąga jedności.

Jego zdaniem „nierówność często dyktuje, kto ma prawo do zdrowia”; W tym przypadku podaż szczepionek jest skoncentrowana w kilku krajach, podczas gdy większość świata czeka na dystrybucję dawek.

Dodał, że jeśli obecne trendy się utrzymają, dysproporcje zdrowotne, społeczne i ekonomiczne w regionie wzrosną i mogą minąć lata, zanim ten wirus zostanie opanowany w obu Amerykach.

Dr Etienne nalegał, aby kraje Ameryki Łacińskiej i Karaibów przestrzegały sprawdzonych środków zdrowia publicznego, takich jak używanie masek, częste mycie rąk i dystans społeczny.

Wezwał również do solidnych systemów nadzoru wspieranych przez regularne testy i śledzenie kontaktów w celu kontrolowania tego wirusa.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *