Repatriowali 22 kubańskich imigrantów przechwyconych przez Stany Zjednoczone na morzu

Keiko Fujimori utknęła w sondażach, wywołując duchy komunizmu
Ta treść została opublikowana w dniach 14 maja 2021 r. – 23:10

Miami, 14 maja (EFE). – Amerykańska Straż Przybrzeżna repatriowała w piątek 22 kubańskich imigrantów w wyniku dwóch przechwyceń przeprowadzonych w ostatnich dniach na wodach Cieśniny Florydzkiej – poinformowały władze.

Do pierwszego przechwycenia doszło w zeszłą sobotę, kiedy załoga ze stacji straży przybrzeżnej Key West wraz ze wzmocnieniami powietrznymi Służby Celnej i Ochrony Granic (CBP) zlokalizowała łódź z kubańskimi migrantami.

Według oświadczenia miało to miejsce po tym, jak samolot CBP Maritime Patrol poinformował, że dwa statki zmierzały na północ, około 26 mil (41 kilometrów) na południowy wschód od Key West.

Z drugiej strony, załoga Coast Guard Isaac Mayo przekroczyła w zeszły poniedziałek dwa statki około 82 mil (131 kilometrów) na południowy zachód od wspomnianego Florida Key i przetransportowała migrantów na pokład bez zgłaszania żadnego problemu.

Komendant Siódmego Okręgu Straży Przybrzeżnej Michael Giselle powiedział: „Patrole imigrantów pomagają ratować życie, powstrzymując niebezpieczne działania nielegalnych imigrantów i usuwając ich z niebezpiecznych środowisk”.

„Straż Przybrzeżna patroluje Cieśniny Florydzkie, Przełęcz Windward i Przełęcz Mina i utrzymuje silną pozycję dzięki zasobom lotniczym i morskim. Imigranci próbujący nielegalnie przedostać się do Stanów Zjednoczonych mogą spodziewać się repatriacji, niezależnie od narodowości”. Ogłoszenie.

Według oświadczenia straż przybrzeżna William Trump sprowadziła 22 Kubańczyków z powrotem na Kubę, gdzie „wszyscy otrzymali żywność, wodę, schronienie i podstawową opiekę medyczną”.

Żaden z tych imigrantów nie miał objawów związanych z Covid-19.

Od 1 października 2020 r.Straż Przybrzeżna przechwyciła 228 Kubańczyków w porównaniu z 49 przechwyconymi w całym roku podatkowym 2020.

Według danych przekazanych przez władze USA w roku podatkowym 2019 przechwycono 313 imigrantów, aw 2018 roku ich liczba sięgnęła 259, a 1468 imigrantów kubańskich zostało przechwyconych odpowiednio w 2017 i 2016 roku.

Drzwi dla Kubańczyków bez prawnych zezwoleń na wjazd do Stanów Zjednoczonych były otwarte do 12 stycznia 2017 r., Kiedy to prezydent Barack Obama wycofał ich świadczenia imigracyjne, uchylając tę ​​politykę w drodze zarządzenia wykonawczego.

Od tego czasu Kubańczycy wjeżdżający nielegalnie do Stanów Zjednoczonych nie mają tymczasowego zezwolenia na pobyt, a jeśli będą ubiegać się o azyl polityczny, będą musieli o to wystąpić na takich samych warunkach, jak inni imigranci. EFE

jip / emi / rrt

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług Efe jest wyraźnie zabroniona, bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *